IWA RESULTS
Home PageJoin the IWAHandbookSpecial LeaguesChampionsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us

NATIVE SENSATION LEAGUE

BULLETIN #383 -- DECEMBER 2019

Card 1 -- Held in Back of the Yards (Attendance: 14,472)

AGF: Kyle Rayner pinned SOS: Awesome Akili Smith at 20:55 (Solitary Confinement) by 7 (non-title).
AGF: Kyle Rayner tied SOS: 1/2 of a strat (Time Limit) (non-title).
SOS: Ahar Monica destroyed Ootadubin at 3:33 (Arm Drag Takedown) by 79.
SOS: Ahar Monica bested Talutah at 5:24 (Arm Drag Takedown) by 90.
SOS: Ahar Monica beat Inola at 5:32 (Arm Drag Takedown) by 77.
SOS: Ahar Monica outmuscled HOA: Superstar Shane Jericho at 4:11 (Headlock) by 93.
SOS: "IWA Investigator" Bill Shoe annihilated SOS/WRECKN'CREW: PileDriver at 19:25 (Case Break) by 9.
SOS: "IWA Investigator" Bill Shoe* and "Hardknocks" Diamond SQ decked SOS: Aries Ace* and .33 of a strat at 28:55 (Shoulder Breaker) by 5 (Tag-team title).
MAIN EVENT: AGF: Kyle Rayner pinned AGF: Hardcore Tyrone at 46:41 (Solitary Confinement) by 4.

Card 2 -- Held in Basel (Attendance: 24,497)

SOS: Ahar Monica outmuscled Nahimana at 6:14 (Arm Drag Takedown) by 51.
AGF: Kyle Rayner decked SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate at 28:30 (Solitary Confinement) by 2.
SOS/IV: Broderick Ace won over Ootadubin at 6:34 (European Uppercut) by 83.
SOS/IV: Broderick Ace over Talutah at 2:56 (Count Out).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate destroyed Inola at 1:52 (Cross-Armbar) by 82.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate over HOA: Superstar Shane Jericho at 18:57 (Count Out).
SOS: "IWA Investigator" Bill Shoe outmuscled SOS: Bootleg Selling DVD Man at 28:48 (Case Break) by 3.
SOS: Luke Vader and "Hardknocks" Diamond SQ* decked SOS: Atlantic Champ Mike Cook* and TV Champ Mike Cook at 27:21 (Spear) by 4.
MAIN EVENT: SOS: Sabu defeated AGF: Kyle Rayner at 49:30 (Spear) by 4.

Card 3 -- Held in San Salvador (Attendance: 10,888)

SOS/IV: Broderick Ace decked Nahimana at 4:26 (European Uppercut) by 55.
AGF: Kyle Rayner won over SOS: Brooklyn Goon I at 29:29 (Solitary Confinement) by 1 (non-title).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate won over Ootadubin at 2:21 (Cross-Armbar) by 84.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate destroyed Talutah at 5:04 (Cross-Armbar) by 95.
SOS: Ahar Monica annihilated Suni at 2:15 (Superplex) by 131.
SOS: Ahar Monica won over Odahingum at 6:11 (Arm Drag Takedown) by 92.
SOS: "IWA Investigator" Bill Shoe overpowered SOS: Rainbow at 18:01 (Case Break) by 12.
SOS: Jake the Snake Plummer, Marvelous Matt Leinart, and Terrific Tim Couch* overpowered SOS/ORDER: IWA Savior #3, SOS: Tuba Toothpaste*, and Atlantic Champ Mike Cook at 12:22 (Spear) by 14 (Guest Referee: Wichahpi) *** won the Six-man titles.
MAIN EVENT: SOS: Sabu bested SOS: Rowdy Roddy Rotten at 26:11 (Spear) by 9.

Card 4 -- Held in Accra (Attendance: 20,378)

SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate defeated Nahimana at 5:10 (Cross-Armbar) by 56.
SOS: Brooklyn Goon III won over AGF: Kyle Rayner at 28:29 (Spear) by 3 *** won the Shaman title.
SOS: Sabu overpowered SOS: The Innovator of Violins at 29:23 (Spear) by 4.
SOS/IV: Broderick Ace overpowered FOE: "Doublewide" Dick Weller at 29:24 (Spear) by 3.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate annihilated Suni at 0:46 (Superplex) by 131.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate pinned Odahingum at 6:50 (Cross-Armbar) by 97.
SOS: Ahar Monica outmuscled SOS/ORDER: IWA Savior #3 at 4:15 (Arm Drag Takedown) by 89.
SOS: Bombastic Bubby Brister*, Rompin Rick Mirer, and Joyous Joey Harrington annihilated SOS/ORDER: IWA Savior #3*, SOS: Tuba Toothpaste, and Atlantic Champ Mike Cook at 12:11 (Spear) by 12.
MAIN EVENT: SOS: Sabu decked SOS: TESD Q at 41:33 (Spear) by 2.

Card 5 -- Held in Antwerp (Attendance: 16,556)

SOS: Ahar Monica won over Dowanhowee at 7:55 (Arm Drag Takedown) by 69.
AGF: Kyle Rayner decked SOS: Supremacist Fredd Fabulous at 29:40 (Solitary Confinement) by 4 (non-title).
SOS: Ahar Monica defeated Halona at 0:31 (Getting Ahar Money) by 130.
SOS/IV: Broderick Ace decked SOS/ORDER: IWA Savior #12 at 2:03 (European Uppercut) by 99.
SOS: Ahar Monica bested Satinka at 4:43 (Getting Ahar Money) by 114.
SOS: Tag Wrestler Mike Cook won over SOS: Supremacist Fredd Fabulous at 27:20 (Cook's EDGE) by 1.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate annihilated SOS/ORDER: IWA Savior #3 at 1:33 (Cross-Armbar) by 94.
SOS: Rockin Ryan Leaf*, Mike Cook's #2 six-man wrestler, and SOS/ORDER: IWA Savior #12 bested SOS/ORDER: IWA Savior #3, SOS: Tuba Toothpaste*, and Atlantic Champ Mike Cook at 27:30 (Scorpion Deathlock) by 5 (Six-man title).
MAIN EVENT: SOS: Sabu defeated SOS: Brooklyn Goon I at 35:16 (Spear) by 5.

Card 6 -- Held in Pensacola (Attendance: 19,813)

SOS/IV: Broderick Ace outmuscled Dowanhowee at 3:10 (European Uppercut) by 73.
AGF: Kyle Rayner annihilated SOS: Rowdy Roddy Rotten at 28:26 (Solitary Confinement) by 5 *** won the Cherokee title.
SOS/IV: Broderick Ace over Halona at 6:17 (Disqualification -- hidden spike).
SOS/IV: Broderick Ace outmuscled Inola at 6:59 (European Uppercut) by 81.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate decked Satinka at 3:18 (Spear) by 116.
SOS: Ahar Monica overpowered TS: Flawless Phil Hyatt at 3:56 (Getting Ahar Money) by 82.
SOS: Brooklyn Goon III annihilated SOS: 1/2 of a strat at 27:14 (Spear) by 3.
MAIN EVENT: SOS: Sabu beat SOS: TESD Walt at 40:01 (Spear) by 2.

Card 7 -- Held in Wilmington (Attendance: 13,546)

SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate beat Dowanhowee at 5:15 (Cross-Armbar) by 74.
AGF: Kyle Rayner drew SOS/IV: Damian Ace at 3:38 (Double Disqualification).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate overpowered Halona at 1:49 (Spear) by 132.
SOS/IV: Broderick Ace defeated Suni at 2:48 (Superplex) by 129.
SOS: TESD Q tied SOS: "Too Privileged" Tim Preston (Time Limit).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate destroyed TS: Flawless Phil Hyatt at 6:56 (Spear) by 84.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate bested FOE: "Doublewide" Dick Weller at 20:53 (Spear) by 7.
MAIN EVENT: SOS: Sabu won over SOS: Supremacist Fredd Fabulous at 43:02 (Spear) by 8.

Card 8 -- Held in Baton Rouge (Attendance: 21,362)

SOS: Ahar Monica won over Yutu at 4:47 (Cross-Armbar) by 103.
AGF: Kyle Rayner beat SOS/IV: Apollo Ace at 23:36 (Solitary Confinement) by 7.
SOS: Ahar Monica overpowered Yenene at 5:04 (Arm Drag Takedown) by 89.
SOS/IV: Broderick Ace outmuscled Satinka at 4:55 (Spear) by 112.
SOS: TESD Q won over SOS/WRECKN'CREW: Thunderball at 28:25 (Cook's EDGE) by 1.
SOS: Ahar Monica destroyed TS: U.S. Alpha at 1:43 (Arm Drag Takedown) by 86.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate beat SOS/ORDER: IWA Savior #12 at 4:17 (Cross-Armbar) by 100.
MAIN EVENT: SOS: Sabu beat SOS: TESD Bry at 56:49 (Spear) by 4.

Card 9 -- Held in Detroit (Attendance: 18,899)

SOS/IV: Broderick Ace destroyed Yutu at 2:11 (Headbutt) by 103.
AGF: Kyle Rayner pinned SOS/IV: Xavier Ace at 28:31 (Solitary Confinement) by 3.
SOS/IV: Broderick Ace over Yenene at 3:44 (Disqualification -- loaded elbow pad).
SOS/IV: Broderick Ace outmuscled Skatin' Street Thug at 1:58 (European Uppercut) by 103.
SOS: TESD Q overpowered SOS: Major Blud at 22:08 (Cook's EDGE) by 9.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate beat TS: U.S. Alpha at 5:47 (Cross-Armbar) by 91.
SOS: Chinese Delivery Man Wong won over SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate at 27:46 (Spear) by 1.
MAIN EVENT: SOS: Sabu beat SOS: "IWA Investigator" Bill Shoe at 57:17 (Spear) by 4.

Card 10 -- Held in Waco (Attendance: 19,343)

SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate decked Yutu at 4:11 (Shoulder Breaker) by 104.
AGF: Kyle Rayner beat SOS: Major Blud at 21:05 (Solitary Confinement) by 7 (non-title).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate decked Yenene at 2:31 (Cross-Armbar) by 94.
SOS/IV: Broderick Ace bested Mitena at 2:52 (European Uppercut) by 99.
SOS: TESD Q won over SOS: El Hijo Del Deadpool at 27:10 (Cook's EDGE) by 3.
SOS: Ahar Monica outmuscled Kamali at 0:39 (Getting Ahar Money) by 157.
SOS/WRECKN'CREW: Bulldozer pinned SOS: Supremacist Fredd Fabulous at 28:30 (Spear) by 1.
MAIN EVENT: SOS: Sabu outmuscled SOS: Chinese Delivery Man Wong at 42:46 (Spear) by 5.

Card 11 -- Held in Chattanooga (Attendance: 15,970)

SOS: Ahar Monica overpowered Wichahpi at 2:58 (Spinning Back Fist) by 100.
AGF: Kyle Rayner pinned SOS: Chinese Delivery Man Wong at 29:05 (Solitary Confinement) by 1 (non-title).
SOS: Ahar Monica over Ptaysanwee at 4:37 (Disqualification -- hidden spike).
SOS/IV: Broderick Ace destroyed Victor Lee at 5:46 (European Uppercut) by 66.
SOS: TESD Q overpowered SOS: Librarian Paige Turner at 20:54 (Cook's EDGE) by 6.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate outmuscled Kamali at 2:53 (Cross-Armbar) by 72.
SOS: Sabu overpowered SOS/WRECKN'CREW: Wrecker at 22:35 (Spear) by 6.
MAIN EVENT: SOS: Sabu defeated SOS: Brooklyn Goon III at 48:00 (Spear) by 1.

Card 12 -- Held in Johannesburg (Attendance: 22,867)

SOS/IV: Broderick Ace beat Wichahpi at 4:36 (Spear) by 110.
SOS: Sabu decked AGF: Kyle Rayner at 28:30 (Spear) by 4 (non-title).
SOS/IV: Broderick Ace decked Ptaysanwee at 7:59 (European Uppercut) by 69.
SOS/IV: Broderick Ace overpowered Petah at 3:46 (Spear) by 107.
SOS: Ahar Monica decked Skatin' Street Thug at 2:40 (Arm Drag Takedown) by 99.
SOS: Ahar Monica destroyed IP: Raven Michaels at 2:06 (Arm Drag Takedown) by 109.
SOS/WORLD: US Champ Mike Cook decked SOS: Brooklyn Goon I at 27:16 (Cook's EDGE) by 3 *** won the Comanche title.
MAIN EVENT: SOS: Sabu pinned SOS: Marvelous Matt Leinart at 25:40 (Spear) by 8.

Card 13 -- Held in Hazzard County (Attendance: 17,480)

SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate pinned Wichahpi at 0:54 (Spear) by 114.
SOS: Ahar Monica beat Macawl at 1:39 (Getting Ahar Money) by 152.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate won over Ptaysanwee at 6:20 (Cross-Armbar) by 70.
SOS/IV: Broderick Ace pinned HOA: Superstar Shane Jericho at 2:09 (Spinning Back Fist) by 96.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate bested Skatin' Street Thug at 2:09 (Cross-Armbar) by 104.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate decked IP: Raven Michaels at 1:01 (Cross-Armbar) by 114.
SOS: Brooklyn Goon I overpowered SOS: The Ultimate Worrier at 24:19 (Spear) by 7.
MAIN EVENT: SOS: Sabu defeated SOS/IV: Damian Ace at 46:10 (Spear) by 4.

Card 14 -- Held in Newark (Attendance: 11,854)

SOS: Ahar Monica overpowered Mapiya at 3:58 (Arm Drag Takedown) by 92.
SOS/IV: Broderick Ace beat Macawl at 0:35 (Spear) by 150.
SOS: Ahar Monica annihilated Taima at 2:50 (Arm Drag Takedown) by 84.
SOS/IV: Broderick Ace won over Odahingum at 2:57 (European Uppercut) by 96.
SOS: Ahar Monica won over Mitena at 4:14 (Arm Drag Takedown) by 95.
SOS: Ahar Monica over Wakanda at 3:04 (Disqualification -- used powder).
SOS: Brooklyn Goon I destroyed SOS: Atlantic Champ Mike Cook at 18:08 (Spear) by 7.
MAIN EVENT: SOS: Sabu decked SOS/IV: Xavier Ace at 26:13 (Spear) by 7.

Card 15 -- Held in Fort Worth (Attendance: 19,491)

SOS/IV: Broderick Ace destroyed Mapiya at 4:13 (European Uppercut) by 96.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate bested Macawl at 3:40 (Cross-Armbar) by 70.
SOS/IV: Broderick Ace beat Taima at 4:57 (European Uppercut) by 88.
SOS/IV: Broderick Ace defeated TS: Flawless Phil Hyatt at 4:33 (Spear) by 80.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate bested Mitena at 1:11 (Cross-Armbar) by 100.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate won over Wakanda at 1:53 (Cross-Armbar) by 100.
SOS: Brooklyn Goon I outmuscled SOS/IV: Apollo Ace at 15:21 (Spear) by 6.
MAIN EVENT: SOS: Sabu pinned SOS/IV: Apollo Ace at 16:51 (Spear) by 11.

Card 16 -- Held in Honolulu (Attendance: 16,800)

SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate over Mapiya at 2:35 (Disqualification -- pushed ref).
SOS: Ahar Monica outmuscled FOE: "Doublewide" Dick Weller at 27:21 (Getting Ahar Money) by 5.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate annihilated Taima at 3:36 (Cross-Armbar) by 89.
SOS/IV: Broderick Ace destroyed TS: U.S. Alpha at 2:58 (European Uppercut) by 90.
SOS: Brooklyn Goon III beat SOS: Jake the Snake Plummer at 28:09 (Spear) by 3.
SOS: Ahar Monica over Tadita at 4:15 (Count Out).
SOS: Sabu defeated SOS: Brooklyn Goon II at 15:05 (Spear) by 9.
MAIN EVENT: SOS: Sabu bested SOS/IV: Broderick Ace at 23:12 (Spear) by 10.

Card 17 -- Held in Mobile (Attendance: 10,086)

SOS/WORLD: US Champ Mike Cook annihilated AGF: Kyle Rayner at 28:50 (Cook's EDGE) by 2.
AGF: Hardcore Tyrone overpowered Shuman at 1:09 (Headbutt) by 150 (non-title).
SOS: Ahar Monica outmuscled Shuman at 1:56 (Superplex) by 160.
SOS/IV: Broderick Ace annihilated Kamali at 0:29 (Spear) by 155.
SOS: Ahar Monica defeated Victor Lee at 2:51 (Getting Ahar Money) by 154.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate decked Tadita at 4:08 (Spear) by 121.
SOS: Brooklyn Goon III annihilated SOS/IV: Xavier Ace at 15:36 (Spear) by 6.

Card 18 -- Held in Dover (Attendance: 20,543)

AGF: Kyle Rayner beat SOS: Rockin Ryan Leaf at 29:05 (Solitary Confinement) by 1 (non-title).
AGF: Hardcore Tyrone drew SOS: Luke Vader at 2:25 (Double Disqualification) (non-title).
SOS/IV: Broderick Ace over Shuman at 4:34 (Count Out).
SOS/IV: Broderick Ace won over IP: Raven Michaels at 0:36 (European Uppercut) by 113.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate pinned Victor Lee at 2:06 (Arm Drag Takedown) by 90.
SOS: Ahar Monica won over Sum Buddy at 2:31 (Getting Ahar Money) by 104.
SOS: Brooklyn Goon III annihilated SOS: Coach Jim Teecher at 10:32 (Spear) by 12.

Card 19 -- Held in Opa-locka (Attendance: 21,602)

AGF: Kyle Rayner annihilated SOS: Ahar Monica at 28:54 (Solitary Confinement) by 4.
SOS: Ahar Monica won over Kachina at 4:33 (Arm Drag Takedown) by 97.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate destroyed Shuman at 6:00 (Cross-Armbar) by 96.
SOS/IV: Broderick Ace over Wakanda at 3:52 (Disqualification -- tied opponent up).
SOS: TESD Bry drew SOS: Rompin Rick Mirer at 10:18 (Double Disqualification).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate won over Sum Buddy at 4:50 (Spear) by 106.
SOS: Brooklyn Goon III overpowered SOS: "Hardknocks" Diamond SQ at 24:31 (Spear) by 6.

Card 20 -- Held in Bridgeview (Attendance: 12,039)

AGF: Kyle Rayner outmuscled SOS: The Intimate Warrior at 29:16 (Solitary Confinement) by 2.
SOS/IV: Broderick Ace over Kachina at 4:23 (Disqualification -- used steel chair).
SOS: Ahar Monica over Kenda at 4:29 (Disqualification -- used belt to hit opponent).
SOS/IV: Broderick Ace outmuscled Tadita at 4:11 (Spear) by 117.
SOS: TESD Bry beat SOS: Wonderful Wally Warhead at 27:48 (Spear) by 2.
SOS: Ahar Monica defeated Namida at 3:17 (Arm Drag Takedown) by 83.
SOS: Supremacist Fredd Fabulous annihilated SOS: The Bingo Warrior at 27:39 (Spear) by 1.

Card 21 -- Held in Toledo (Attendance: 22,279)

AGF: Kyle Rayner over Shuman at 4:39 (Count Out) (non-title).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate defeated Kachina at 2:26 (Cross-Armbar) by 102.
SOS/IV: Broderick Ace decked Kenda at 4:30 (European Uppercut) by 78.
SOS/IV: Broderick Ace annihilated Sum Buddy at 1:48 (Superplex) by 88.
SOS: TESD Bry overpowered SOS: The Minister of Lightness at 16:04 (Spear) by 6.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate bested Namida at 3:49 (Cross-Armbar) by 88.
SOS: Sabu annihilated SOS: Brutal Brett Fabulous at 19:17 (Spear) by 10.

Card 22 -- Held in Ciudad Juarez (Attendance: 12,029)

AGF: Kyle Rayner decked SOS/IV: Broderick Ace at 20:13 (Solitary Confinement) by 6.
SOS: Ahar Monica pinned Shada at 3:44 (Arm Drag Takedown) by 101.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate decked Kenda at 3:50 (Cross-Armbar) by 79.
SOS/IV: Broderick Ace overpowered Namida at 4:25 (European Uppercut) by 87.
SOS: Chinese Delivery Man Wong decked SOS: Terrific Tim Couch at 29:34 (Spear) by 2.
SOS: Ahar Monica beat Sepata at 5:13 (Scorpion Deathlock) by 95.
SOS: Rowdy Roddy Rotten decked SOS: TV Champ Mike Cook at 28:19 (Spear) by 2.

Card 23 -- Held in Cadiz (Attendance: 15,463)

SOS: TESD Walt defeated AGF: Kyle Rayner at 28:52 (Cook's EDGE) by 2.
SOS/IV: Broderick Ace annihilated Shada at 1:55 (European Uppercut) by 105.
SOS: Ahar Monica over Dezba at 4:30 (Count Out).
SOS/IV: Broderick Ace annihilated Sepata at 7:39 (European Uppercut) by 51.
SOS: Bombastic Bubby Brister drew SOS: "IWA Investigator" Bill Shoe at 6:43 (Double Count Out).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate annihilated Sepata at 5:06 (Cross-Armbar) by 52.
SOS: Rowdy Roddy Rotten destroyed SOS: Tuba Toothpaste at 22:53 (Spear) by 6.

Card 24 -- Held in Huntsville (Attendance: 21,119)

SOS: TESD Q overpowered AGF: Kyle Rayner at 27:44 (Cook's EDGE) by 2.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate won over Shada at 3:27 (Cross-Armbar) by 106.
SOS/IV: Broderick Ace over Dezba at 13:17 (Count Out).
SOS/IV: Broderick Ace bested SOS/ORDER: IWA Savior #3 at 4:08 (European Uppercut) by 93.
SOS: Chinese Delivery Man Wong annihilated SOS: Zack Hazardous at 29:24 (Spear) by 3.
SOS: Brooklyn Goon I overpowered SOS: Jovial JaMarcus Russell at 29:12 (Spear) by 1.
SOS: Sabu pinned SOS: The Wizard at 29:43 (Spear) by 3.

Card 25 -- Held in Fredericksburg (Attendance: 10,515)

AGF: Kyle Rayner beat SOS: Marvelous Matt Leinart at 29:27 (Solitary Confinement) by 4.
SOS: Ahar Monica decked Zaltana at 1:34 (Getting Ahar Money) by 125.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate over Dezba at 3:34 (Count Out).
SOS: Brooklyn Goon I decked SOS/IV: Broderick Ace at 27:13 (Spear) by 5.
SOS: Brooklyn Goon III outmuscled SOS: Aries Ace at 29:36 (Spear) by 4.
SOS: Joyous Joey Harrington destroyed SOS: Supremacist Fredd Fabulous at 27:07 (Scorpion Deathlock) by 5 *** won the Navajo title.
SOS: Tickle pinned SOS: Chinese Delivery Man Wong at 28:35 (Pickle for a Nickel) by 1 *** won the Shawnee title.

Card 26 -- Held in Laramie (Attendance: 19,129)

AGF: Kyle Rayner drew SOS: TESD Bry at 8:53 (Double Count Out).
SOS/IV: Broderick Ace won over Zaltana at 3:59 (European Uppercut) by 68.
SOS: Ahar Monica annihilated Pawaqa at 2:53 (Getting Ahar Money) by 116.
SOS: TESD Walt bested SOS: Dastardly David Carr at 24:31 (Cook's EDGE) by 10.
SOS: Brooklyn Goon III pinned SOS: Archie Vendetta at 19:21 (Spear) by 11.
SOS: Sabu annihilated SOS: "Easily Offended" Eric Offerman at 24:42 (Spear) by 7.
SOS: Chinese Delivery Man Wong bested SOS: The Duke of Hurl Mike Cook at 28:30 (Spear) by 3.

Card 27 -- Held in Atlanta (Attendance: 18,551)

AGF: Kyle Rayner destroyed IP: Raven Michaels at 1:51 (Ankle Lock) by 113 (non-title).
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate destroyed Zaltana at 6:39 (Cross-Armbar) by 69.
SOS/IV: Broderick Ace over Pawaqa at 4:08 (Count Out).
SOS: TESD Walt pinned SOS/IV: Damian Ace at 28:51 (Cook's EDGE) by 2.
SOS: Ahar Monica outmuscled Petah at 0:38 (Getting Ahar Money) by 109.
SOS: Bernie2020 overpowered SOS: Rowdy Roddy Rotten at 27:15 (Feel the BERN) by 4.
SOS: Tag Wrestler Mike Cook* and The Duke of Hurl Mike Cook decked SOS: Aries Ace* and .33 of a strat at 22:44 (Cook's EDGE) by 7 *** won the TV Tag-team titles.

Card 28 -- Held in Echo (Attendance: 23,476)

AGF: Kyle Rayner drew SOS: "IWA Investigator" Bill Shoe at 15:51 (Double Disqualification).
SOS: Ahar Monica defeated SOS/ORDER: IWA Savior #12 at 5:21 (Arm Drag Takedown) by 95.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate over Pawaqa at 2:15 (Disqualification -- refused to break choke).
SOS: TESD Walt decked SOS: Deadshot Mike Mercenary at 27:17 (Cook's EDGE) by 5.
SOS/WORLD: USP Atlanta Inmate annihilated Petah at 5:50 (Cross-Armbar) by 71.
SOS: Brooklyn Goon III pinned SOS: Luke Vader at 21:16 (Spear) by 7.
SOS: Luke Vader and "Hardknocks" Diamond SQ* defeated SOS: Aries Ace and .33 of a strat* at 17:52 (Spear) by 7 *** won the Tag-team titles.

Battle Royal -- Held in Hermosillo (Attendance: 19,630)

SOS/IV: Broderick Ace gained $1,000 after AGF: Kyle Rayner tossed him onto the announcer's table.
AGF: Kyle Rayner was the winner of the battle royal and the $30,000 prize.

Home PageJoin the IWAHandbookSpecial LeaguesChampionsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us
Entire site contents copyright 2019 Worlds Unlimited, Inc. All rights reserved.