IWA RESULTS
Home PageJoin the IWAHandbookSpecial LeaguesChampionsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us

CONTINENTAL WRESTLING LEAGUE

BULLETIN #254 -- JULY 2020

Card 1: Held in Boise (Attendance: 46,919)

Gentleman Jarvis overpowered Andrew the Large at 0:34 (Big Splash) by 165.
LW: Scotty Flash outmuscled Lefty O'Hooligan at 0:27 (Figure Four) by 171.
The Wrestler with No Name decked Homebrew Baker at 1:30 (Turnbuckle Smash) by 91.
Alabaster overpowered Sota Boy at 28:55 (Rock Smasher) by 1.
Sota Boy outmuscled The Anti Meltzerite at 4:20 (Fallaway Slam) by 86.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski decked TBABIT: Frederick Xavier at 2:15 (Side Slam) by 132.
ME: Vincent Torrio outmuscled Big Bad Bob at 27:59 (Cement Kimono) by 2.
Sota Boy won over TBABIT: Frederick Xavier at 1:35 (Fallaway Slam) by 125.
Main event: Alec Von Snapp overpowered TBABIT: Frederick Xavier at 5:53 (Back Elbow Smash) by 129.

Card 2: Held in Bryn Mawr (Attendance: 31,324)

The Wrestler with No Name outmuscled Andrew the Large at 2:03 (Cobra Clutch) by 162.
ME: Mike "Freaking" Mason defeated Lefty O'Hooligan at 0:58 (Superplex) by 170.
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski over Homebrew Baker at 2:57 (Disqualification: loaded elbow pad).
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez destroyed Alabaster at 27:50 (Double T DDT) by 4 (non-title).
LW: Hazard won over AOR/NOTW/11L: Ethereal Guardian at 28:55 (Nuke Bomb) by 2.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski annihilated Sota Boy at 27:43 (Mind Breaking Experience) by 3.
ME: Vincent Torrio pinned TBABIT: Frederick Xavier at 2:45 (Pumphandle Slam) by 123 (non-title).
Viktor "The Possessed" Iasamov won over TBABIT: Frederick Xavier at 0:42 (Ankle Lock) by 129.
Main event: Alec Von Snapp outmuscled DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 44:14 (Von Snapp Iron Claw) by 4.

Card 3: Held in Avila (Attendance: 34,655)

Gentleman Lumis bested Andrew the Large at 1:44 (Side Slam) by 78.
Fik-Shun overpowered Lefty O'Hooligan at 2:14 (Slingshot Suplex) by 170.
Gentleman Lumis outmuscled Homebrew Baker at 5:11 (Back Elbow Smash) by 95.
Viktor "The Possessed" Iasamov defeated Alabaster at 27:51 (The Soultaker) by 2.
CS: Derek Dahrk drew LW: Hazard at 9:52 (No Contest).
Arabian title: SOS/HHS: Terrible Thomas Perez pinned DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 29:57 (Double T DDT) by 2.

Sota Boy defeated ME: Vincent Torrio at 28:25 (North Star Drop) by 2.
Sota Boy overpowered Richard B. Entley at 0:15 (Superplex) by 134.
Main event: Alec Von Snapp destroyed Sota Boy at 26:26 (Von Snapp Iron Claw) by 6.

Card 4: Held in Ocean City (Attendance: 40,702)

LW: Scotty Flash annihilated Andrew the Large at 1:30 (Figure Four) by 159.
Alec Von Snapp overpowered Lefty O'Hooligan at 1:23 (Figure Four) by 174 (non-title).
LW: Toxic defeated Homebrew Baker at 3:54 (Turnbuckle Smash) by 92.
The Wrestler with No Name decked Mark the Mentalist at 3:45 (Pumphandle Slam) by 119.
Gentleman Lumis pinned CS: Derek Dahrk at 21:46 (Gentleman Slam) by 7 (non-title).
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski tied Viktor "The Possessed" Iasamov at 1:24 (No Contest).
Viktor "The Possessed" Iasamov defeated ME: Vincent Torrio at 29:41 (The Soultaker) by 5.
Sota Boy overpowered Barry Horriblewitz at 2:50 (North Star Drop) by 135.
Main event: Alec Von Snapp annihilated CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 47:42 (Von Snapp Iron Claw) by 5.

Card 5: Held in Melbourne (Attendance: 47,999)

ME: Mike "Freaking" Mason annihilated Andrew the Large at 0:31 (Superplex) by 158.
Sota Boy annihilated Lefty O'Hooligan at 0:48 (Backbreaker) by 170.
LW: Scotty Flash over Homebrew Baker at 1:17 (Count Out).
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum won over The Wrestler with No Name at 27:43 (Berserker Lock) by 4 (non-title).
CS: Derek Dahrk decked SOS/HHS: Billy Stone at 29:24 (Dahrkness Falls) by 2.
United States title: Gentleman Lumis destroyed DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 16:40 (Gentleman Slam) by 6.

LW: Scotty Flash over Axel Von Snapp at 2:53 (Disqualification: pushed ref).
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez annihilated Sota Boy at 27:59 (Double T DDT) by 5.
Main event: Alec Von Snapp beat The Wrestler with No Name at 39:59 (Von Snapp Iron Claw) by 3.

Card 6: Held in Copenhagen (Attendance: 31,128)

Fik-Shun defeated Andrew the Large at 5:00 (Palm Strike) by 73.
The Wrestler with No Name defeated "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 7:28 (Back Elbow Smash) by 68.
ME: Mike "Freaking" Mason defeated Homebrew Baker at 2:08 (European Uppercut) by 87.
The Wrestler with No Name destroyed The Anti Meltzerite at 2:31 (Back Elbow Smash) by 94.
CS: Derek Dahrk outmuscled ME: Johnny "The Wrench" Morello at 29:08 (Dahrkness Falls) by 4.
Gentleman Lumis destroyed DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 24:54 (Gentleman Slam) by 9 (non-title).
Big Bad Bob bested Axel Von Snapp at 12:40 (Big Bad Crucifix Jackhammer) by 22.
Viktor "The Possessed" Iasamov bested Sota Boy at 28:00 (The Soultaker) by 3.
Main event: Alec Von Snapp annihilated Big Bad Bob at 37:45 (Von Snapp Iron Claw) by 10.

Card 7: Held in Cadiz (Attendance: 33,427)

Alec Von Snapp annihilated Andrew the Large at 1:14 (Figure Four) by 162 (non-title).
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski outmuscled "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 3:28 (Fallaway Slam) by 69.
Fik-Shun bested Homebrew Baker at 6:58 (Palm Strike) by 63.
The Wrestler with No Name outmuscled CS: Derek Dahrk at 29:13 (Mountain Moon Drop) by 2 (non-title).
CS: Derek Dahrk destroyed ME: Vincent Torrio at 28:45 (Dahrkness Falls) by 3.
Gentleman Lumis outmuscled Rock N Roll: "Ravishing" Ricky Roberts at 23:21 (Gentleman Slam) by 8.
Viktor "The Possessed" Iasamov over Axel Von Snapp at 6:52 (Disqualification: used steel chair).
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez pinned Viktor "The Possessed" Iasamov at 28:56 (Double T DDT) by 2.
Main event: Alec Von Snapp destroyed DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 56:25 (Von Snapp Iron Claw) by 3.

Card 8: Held in Kokomo (Attendance: 43,781)

Sota Boy annihilated Andrew the Large at 0:34 (Superplex) by 144.
Gentleman Lumis outmuscled "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 7:07 (Side Slam) by 68.
Alec Von Snapp outmuscled Homebrew Baker at 5:38 (Back Elbow Smash) by 64 (non-title).
The Wrestler with No Name bested Tortilla de Rescoldo at 2:11 (Mountain Moon Drop) by 165.
CS: Derek Dahrk won over Axel Von Snapp at 6:37 (Dahrkness Falls) by 27.
Gentleman Lumis beat DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski at 29:47 (Gentleman Slam) by 4 (non-title).
British Isles title: "The Ring Raider" Doc Danger destroyed Big Bad Bob at 19:24 (X Marks the Spot) by 10.

Gentleman Jarvis and Gentleman Lumis tied Unleavened Bread and The Wrestler with No Name at 2:38 (No Contest).
Main event: Alec Von Snapp overpowered CS: Derek Dahrk at 47:14 (Von Snapp Iron Claw) by 5.

Card 9: Held in Austin (Attendance: 39,662)

Gentleman Jarvis overpowered The Destructinator at 2:57 (Gentleman Slam) by 161.
LW: Scotty Flash pinned "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 4:19 (European Uppercut) by 66.
Sota Boy defeated Homebrew Baker at 5:01 (Pumphandle Slam) by 86.
The Wrestler with No Name defeated LW: Hazard at 28:17 (Mountain Moon Drop) by 2.
CS: Derek Dahrk drew ME: Mike "Freaking" Mason at 5:42 (Double Count Out).
Gentleman Lumis defeated Big Bad Bob at 18:53 (Gentleman Slam) by 12 (non-title).
"The Ring Raider" Doc Danger defeated Sota Boy at 21:13 (X Marks the Spot) by 6.
Gentleman Jarvis and Gentleman Lumis* beat Axel Von Snapp* and Alex Von Snapp at 27:07 (Gentleman Slam) by 2.
Main event: Alec Von Snapp annihilated DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 43:11 (Von Snapp Iron Claw) by 7.

Card 10: Held in Anniston (Attendance: 34,352)

Gentleman Jarvis outmuscled Lefty O'Hooligan at 3:34 (Back Elbow Smash) by 97.
ME: Mike "Freaking" Mason outmuscled "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 3:25 (Back Elbow Smash) by 60.
The Wrestler with No Name outmuscled "Frantic" Frankie Chesterton at 0:51 (Brainbuster) by 119.
The Wrestler with No Name annihilated CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 29:27 (Mountain Moon Drop) by 2.
CS: Derek Dahrk drew Fik-Shun at 3:53 (Double Disqualification).
Gentleman Lumis defeated Dean Shylanzine at 4:31 (Side Slam) by 78.
DOD/ORDER: Donathan Zastempowski won over LW: Scotty Flash at 27:04 (Mind Crushing Experience) by 4.
Unleavened Bread and The Wrestler with No Name over The Destructinator and Lefty O'Hooligan at 3:05 (Count Out).
Main event: Alec Von Snapp bested Alabaster at 39:23 (Von Snapp Iron Claw) by 5.

Card 11: Held in Singapore (Attendance: 45,148)

Gentleman Jarvis pinned "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 6:03 (Back Elbow Smash) by 67.
Fik-Shun over "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 5:35 (Count Out).
Gentleman Lumis beat "Frantic" Frankie Chesterton at 1:41 (Figure Four) by 125.
The Wrestler with No Name tied DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 14:00 (No Contest).
CS: Derek Dahrk defeated SOS/HHS: Big John Stone at 28:32 (Dahrkness Falls) by 2.
Gentleman Lumis overpowered Boozer the Bruiser at 4:54 (Side Slam) by 96.
DOD/ORDER: Donathan Zastempowski decked Viktor "The Possessed" Iasamov at 28:52 (Mind Crushing Experience) by 2.
Alabaster and The Wrestler with No Name* defeated The Destructinator and Lefty O'Hooligan* at 2:43 (Double Rock Smasher) by 133.
Main event: Alec Von Snapp destroyed DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski at 30:41 (Von Snapp Iron Claw) by 2.

Card 12: Held in Osaka (Attendance: 44,337)

Gentleman Jarvis decked Horse Race Bettor at 4:57 (Back Elbow Smash) by 107.
Alec Von Snapp annihilated "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 3:57 (Back Elbow Smash) by 64 (non-title).
LW: Scotty Flash bested "Frantic" Frankie Chesterton at 2:05 (Flash Drive) by 134.
Gentleman Lumis beat The Wrestler with No Name at 27:05 (Gentleman Slam) by 5 (non-title).
CS: Derek Dahrk annihilated Sota Boy at 27:10 (Dahrkness Falls) by 1.
Gentleman Lumis pinned Sota Boy at 17:10 (Gentleman Slam) by 8 (non-title).
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski drew Alex Von Snapp at 1:53 (No Contest).
ME: Johnny "The Wrench" Morello and Vincent Torrio* destroyed Lefty O'Hooligan* and "Mr. Terrible" Terry Rizer at 3:35 (Brainbuster) by 95.
Main event: Alec Von Snapp pinned ME: Mike "Freaking" Mason at 52:35 (Von Snapp Iron Claw) by 5.

Card 13: Held in Chickasaw County (Attendance: 34,074)

Gentleman Jarvis destroyed Dr. Powerful at 3:49 (Back Elbow Smash) by 88.
Sota Boy defeated "Mr. Woodchuck" Chuck Wood at 7:21 (Fallaway Slam) by 60.
ME: Mike "Freaking" Mason won over "Frantic" Frankie Chesterton at 4:41 (Brainbuster) by 114.
The Wrestler with No Name destroyed SOS/HHS: James Stone at 29:45 (Mountain Moon Drop) by 3.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez pinned CS: Derek Dahrk at 28:20 (Double T DDT) by 4 (non-title).
Gentleman Lumis destroyed Richard B. Entley at 3:47 (Side Slam) by 75.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski beat ME: Mike "Freaking" Mason at 28:44 (Mind Twisting Experience) by 3.
SOS/HHS: James Stone* and Billy Stone won over Homebrew Baker* and Mark the Mentalist at 7:56 (European Uppercut) by 61.

Card 14: Held in Cincinnati (Attendance: 44,575)

Gentleman Jarvis destroyed The Human Compactor at 4:57 (Back Elbow Smash) by 75.
The Wrestler with No Name outmuscled Horse Race Bettor at 1:49 (Back Elbow Smash) by 108.
Fik-Shun won over "Frantic" Frankie Chesterton at 2:57 (The Black Arrow) by 134.
The Wrestler with No Name outmuscled DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 29:25 (Mountain Moon Drop) by 1.
South African title: Viktor "The Possessed" Iasamov defeated CS: Derek Dahrk at 27:36 (The Soultaker) by 2.

Gentleman Lumis destroyed Barry Horriblewitz at 3:32 (Side Slam) by 67.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski annihilated Fik-Shun at 29:08 (Mind Twisting Experience) by 3.
Fik-Shun and Sota Boy* beat TBABIT/ME: "The Philosopher" Elijah Davis and "Lugubrious" Loren Ordure* at 8:08 (Palm Strike) by 40.

Card 15: Held in Fort Myers (Attendance: 31,066)

Gentleman Jarvis destroyed The Underwearer at 0:22 (Superplex) by 145.
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski destroyed Horse Race Bettor at 3:54 (Fallaway Slam) by 109.
Alec Von Snapp won over "Frantic" Frankie Chesterton at 2:28 (Von Snapp Iron Claw) by 139 (non-title).
The Wrestler with No Name decked DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 28:04 (Mountain Moon Drop) by 4 (non-title).
LW: Scotty Flash won over AOR: Gideon Shiningstar at 28:51 (Flash Drive) by 1.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski outmuscled SOS/HHS: James Stone at 28:15 (Mind Shattering Experience) by 2.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski won over TBABIT: Frederick Xavier at 0:49 (European Uppercut) by 131.
ME: Johnny "The Wrench" Morello* and Vincent Torrio defeated "Wild" Clinton* and Tugboat Larry at 4:05 (Superplex) by 82.

Card 16: Held in Tulsa (Attendance: 40,641)

Gentleman Jarvis over John Jay Wesley at 7:06 (Count Out).
Gentleman Lumis defeated Horse Race Bettor at 2:28 (Side Slam) by 108.
Sota Boy over "Frantic" Frankie Chesterton at 0:36 (Disqualification: manager in ring).
The Wrestler with No Name overpowered ME: Johnny "The Wrench" Morello at 19:05 (Mountain Moon Drop) by 6.
LW: Scotty Flash decked MDWC: "Redneck" Billy Ray Funk at 27:31 (Flash Drive) by 2.
SOS/HHS: James Stone won over Big Bad Bob at 27:53 (The Stones Bomb) by 4.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez won over DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski at 29:18 (Double T DDT) by 1 (non-title).
ME: Johnny "The Wrench" Morello and Vincent Torrio* overpowered Edward Morrow and Randall McKinley* at 4:24 (Turnbuckle Smash) by 103.

Card 17: Held in Madrid (Attendance: 35,329)

Gentleman Jarvis destroyed Homebrew Baker at 4:23 (Palm Strike) by 92.
LW: Toxic overpowered Horse Race Bettor at 2:20 (Back Elbow Smash) by 106.
The Wrestler with No Name overpowered "Mr. Terrible" Terry Rizer at 3:57 (Brainbuster) by 116.
The Wrestler with No Name won over ME: Vincent Torrio at 27:44 (Mountain Moon Drop) by 5.
LW: Hazard destroyed Solomon Graham at 17:06 (Nuke Bomb) by 8.
SOS/HHS: James Stone tied Sota Boy at 14:19 (No Contest).
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski won over Viktor "The Possessed" Iasamov at 29:16 (Mind Twisting Experience) by 1.
Unleavened Bread and Alabaster* outmuscled Axel Von Snapp and Alex Von Snapp* at 27:07 (Double Flattened) by 3.

Card 18: Held in Dacca (Attendance: 43,170)

Gentleman Jarvis destroyed "Frantic" Frankie Chesterton at 4:26 (Superplex) by 124.
LW: Scotty Flash destroyed Horse Race Bettor at 3:38 (European Uppercut) by 106.
Gentleman Lumis pinned "Mr. Terrible" Terry Rizer at 2:12 (Figure Four) by 122.
"The Ring Raider" Doc Danger bested The Wrestler with No Name at 28:54 (X Marks the Spot) by 3.
MDWC: "White Trash Warrior" Ronnie Wagoner tied LW: Toxic (Time Limit).
Viktor "The Possessed" Iasamov outmuscled SOS/HHS: James Stone at 28:22 (The Soultaker) by 3.
Alex Von Snapp bested Viktor "The Possessed" Iasamov at 27:51 (Von Snapp Iron Claw) by 1.
Tag-team titles: SOS/HHS: James Stone* and Billy Stone annihilated Unleavened Bread and The Wrestler with No Name* at 27:53 (A Stone's Throw) by 5.

Card 19: Held in Queens (Attendance: 45,453)

Gentleman Jarvis bested "Mr. Terrible" Terry Rizer at 4:13 (Superplex) by 121.
ME: Mike "Freaking" Mason pinned Horse Race Bettor at 4:21 (Back Elbow Smash) by 100.
LW: Scotty Flash decked "Mr. Terrible" Terry Rizer at 1:55 (Superplex) by 112.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski defeated The Wrestler with No Name at 29:24 (Mind Twisting Experience) by 1.
IMT: Norman Spivey tied LW: Toxic at 5:02 (Double Disqualification).
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski beat ME: Johnny "The Wrench" Morello at 28:26 (Mind Shattering Experience) by 5.
LW: Scotty Flash drew Fik-Shun at 6:55 (Double Count Out).
Unleavened Bread* and The Wrestler with No Name bested Axel Von Snapp and Alex Von Snapp* at 28:57 (Double Flattened) by 2.

Card 20: Held in Bagdad (Attendance: 32,346)

Gentleman Jarvis pinned Punk Brogan at 9:52 (Back Elbow Smash) by 36.
Fik-Shun won over Horse Race Bettor at 2:16 (Palm Strike) by 103.
ME: Mike "Freaking" Mason won over "Mr. Terrible" Terry Rizer at 1:54 (Brainbuster) by 111.
The Wrestler with No Name won over ME: Mike "Freaking" Mason at 28:12 (Mountain Moon Drop) by 2.
Fik-Shun destroyed TBABIT/ME: "Lugubrious" Loren Ordure at 2:49 (Palm Strike) by 70.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski pinned ME: Vincent Torrio at 27:17 (Mind Shattering Experience) by 4.
LW: Scotty Flash annihilated Mascara De Le Muerte at 17:39 (Flash Drive) by 8.
DOD/ORDER: Donathan Zastempowski* and Kenneth Zastempowski bested Unleavened Bread and The Wrestler with No Name* at 29:55 (Mind Wrecking Experience) by 5.

Card 21: Held in Hartford (Attendance: 44,388)

Gentleman Jarvis destroyed Alabaster at 22:31 (Gentleman Slam) by 6 (non-title).
Alec Von Snapp defeated Horse Race Bettor at 1:48 (Back Elbow Smash) by 104 (non-title).
Fik-Shun over "Mr. Terrible" Terry Rizer at 9:46 (Count Out).
The Wrestler with No Name pinned Fik-Shun at 28:02 (Mountain Moon Drop) by 2.
Viktor "The Possessed" Iasamov over TBABIT/ME: "Lugubrious" Loren Ordure at 28:11 (Disqualification: hidden spike).
"The Ring Raider" Doc Danger pinned DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 29:36 (X Marks the Spot) by 4.
LW: Scotty Flash won over H25/EDGE: Jon Botti at 23:14 (Flash Drive) by 10.
Unleavened Bread and The Wrestler with No Name tied Fik-Shun and Sota Boy at 4:44 (Double Disqualification).

Card 22: Held in Harrisburg (Attendance: 40,493)

Gentleman Jarvis beat The Wrestler with No Name at 29:45 (Gentleman Slam) by 4 (non-title).
Sota Boy overpowered Horse Race Bettor at 2:54 (Fallaway Slam) by 100.
Alec Von Snapp overpowered "Mr. Terrible" Terry Rizer at 2:08 (Backbreaker) by 115 (non-title).
The Wrestler with No Name overpowered SOS/HHS: Big John Stone at 29:10 (Mountain Moon Drop) by 4.
AOR: David Humbleheart overpowered LW: Hazard at 28:48 (Matthew 11:25-29) by 3.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski beat ME: Mike "Freaking" Mason at 28:33 (Mind Shattering Experience) by 1.
LW: Scotty Flash outmuscled Dean Shylanzine at 4:23 (European Uppercut) by 76.
Alabaster and The Wrestler with No Name* beat Axel Von Snapp* and Alex Von Snapp at 29:21 (Double Rock Smasher) by 4.

Card 23: Held in San Diego (Attendance: 36,273)

Gentleman Jarvis won over Mark the Mentalist at 5:34 (Back Elbow Smash) by 74.
The Wrestler with No Name decked Dr. Powerful at 3:44 (Back Elbow Smash) by 89.
Sota Boy destroyed "Mr. Terrible" Terry Rizer at 2:28 (Cobra Clutch) by 113.
The Wrestler with No Name beat Big Bad Bob at 20:36 (Mountain Moon Drop) by 7.
Viktor "The Possessed" Iasamov overpowered Rock N Roll: "Ruthless" Robbie Morton at 29:43 (The Soultaker) by 1.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski pinned Fik-Shun at 28:55 (Mind Shattering Experience) by 1.
LW: Scotty Flash pinned Boozer the Bruiser at 3:45 (European Uppercut) by 94.
LW: Hazard* and Toxic overpowered SOS/HHS: Brandon Berserker Baum* and Big John Stone at 28:25 (Fallout) by 1.

Card 24: Held in Hiroshima (Attendance: 44,351)

Gentleman Jarvis outmuscled The Anti Meltzerite at 6:30 (Back Elbow Smash) by 93.
Gentleman Lumis overpowered Dr. Powerful at 1:50 (Palm Strike) by 100.
The Wrestler with No Name decked Punk Brogan at 4:40 (Back Elbow Smash) by 37.
The Wrestler with No Name over Dean Shylanzine at 15:56 (Count Out).
Gentleman Lumis decked Tortilla de Rescoldo at 3:16 (Side Slam) by 89.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski won over SOS/HHS: Big John Stone at 28:55 (Mind Shattering Experience) by 3.
LW: Scotty Flash bested TBABIT: Frederick Xavier at 0:19 (European Uppercut) by 131.
Rock N Roll: "Ruthless" Robbie Morton* and "Ravishing" Ricky Roberts decked TBABIT/ME: "Lugubrious" Loren Ordure and LW: Scotty Flash* at 14:24 (Double Dropkick) by 11.

Card 25: Held in Augusta (Attendance: 44,259)

Gentleman Jarvis decked CS: Derek Dahrk at 16:49 (Gentleman Slam) by 6 (non-title).
LW: Scotty Flash beat Dr. Powerful at 5:51 (Ankle Lock) by 99.
Gentleman Lumis annihilated Punk Brogan at 1:09 (Gentleman Slam) by 132.
The Wrestler with No Name annihilated Boozer the Bruiser at 1:33 (Back Elbow Smash) by 96.
LW: Scotty Flash outmuscled Tortilla de Rescoldo at 6:55 (European Uppercut) by 87.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski outmuscled TBABIT: Frederick Xavier at 0:24 (Palm Strike) by 132.
LW: Scotty Flash outmuscled Sota Boy at 29:50 (Flash Drive) by 1.
ME: Johnny "The Wrench" Morello* and Vincent Torrio overpowered LW: Hazard and Toxic* at 24:40 (The Contract Kill) by 9.

Card 26: Held in Willowick (Attendance: 42,972)

Gentleman Jarvis overpowered Rock N Roll: "Ruthless" Robbie Morton at 29:42 (Gentleman Slam) by 5.
ME: Mike "Freaking" Mason beat Dr. Powerful at 2:39 (Turnbuckle Smash) by 92.
LW: Scotty Flash pinned Punk Brogan at 9:42 (Ankle Lock) by 40.
TV title: The Wrestler with No Name decked TBABIT: Frederick Xavier at 0:20 (Back Elbow Smash) by 133.

ME: Mike "Freaking" Mason over Tortilla de Rescoldo at 6:57 (Disqualification: used powder).
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski won over Sota Boy at 29:02 (Mind Shattering Experience) by 2.
LW: Scotty Flash pinned Richard B. Entley at 5:26 (European Uppercut) by 73.
SOS/HHS: James Stone and Billy Stone* overpowered Axel Von Snapp and Alex Von Snapp* at 19:30 (A Stone's Throw) by 7.

Card 27: Held in Lansing (Attendance: 45,219)

Gentleman Jarvis annihilated Tortilla de Rescoldo at 2:22 (Backbreaker) by 163.
Fik-Shun pinned Dr. Powerful at 6:01 (Palm Strike) by 84.
ME: Mike "Freaking" Mason over Punk Brogan at 13:51 (Disqualification: hit opponent with microphone).
The Wrestler with No Name pinned Sota Boy at 27:27 (Mountain Moon Drop) by 3.
Fik-Shun overpowered Tortilla de Rescoldo at 5:52 (Palm Strike) by 84.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez defeated DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 27:36 (Double T DDT) by 3.
LW: Scotty Flash outmuscled Barry Horriblewitz at 2:32 (European Uppercut) by 65.
SOS/HHS: James Stone* and Billy Stone bested LW: Scotty Flash* and TBABIT: Graham Underwood at 9:47 (A Stone's Throw) by 20.

Card 28: Held in Bern (Attendance: 41,590)

Caribbean title: Gentleman Jarvis decked CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 24:47 (Gentleman Slam) by 6.
Alec Von Snapp decked Dr. Powerful at 2:41 (Back Elbow Smash) by 85 (non-title).
Fik-Shun defeated Punk Brogan at 1:49 (The Black Arrow) by 125.
The Wrestler with No Name annihilated Richard B. Entley at 3:06 (Back Elbow Smash) by 75.
Alec Von Snapp won over Tortilla de Rescoldo at 2:46 (Brainbuster) by 142 (non-title).
Viktor "The Possessed" Iasamov overpowered DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 27:40 (The Soultaker) by 1.
Viktor "The Possessed" Iasamov bested LW: Scotty Flash at 29:38 (The Soultaker) by 2.
SOS/HHS: James Stone and Billy Stone* outmuscled Fik-Shun and Mascara De Le Muerte* at 24:44 (A Stone's Throw) by 10.

Card 29: Held in Kobe (Attendance: 32,079)

Gentleman Jarvis bested DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 29:09 (Gentleman Slam) by 4 (non-title).
Sota Boy defeated Dr. Powerful at 3:01 (Back Elbow Smash) by 94.
Alec Von Snapp bested Punk Brogan at 4:38 (Back Elbow Smash) by 33 (non-title).
The Wrestler with No Name outmuscled Barry Horriblewitz at 2:56 (Mountain Moon Drop) by 138.
Sota Boy decked Tortilla de Rescoldo at 1:23 (North Star Drop) by 162.
SOS/HHS: Billy Stone drew DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 1:12 (Double Count Out).
ME: Mike "Freaking" Mason tied Fik-Shun at 7:00 (No Contest).
TV Tag-team titles: DOD/ORDER: Donathan Zastempowski* and Kenneth Zastempowski defeated Axel Von Snapp and Alex Von Snapp* at 16:58 (Mind Wrecking Experience) by 7.

Card 30: Held in Destin (Attendance: 46,938)

Gentleman Jarvis pinned DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 29:56 (Gentleman Slam) by 5.
The Wrestler with No Name outmuscled The Human Compactor at 1:52 (Back Elbow Smash) by 76.
Sota Boy overpowered Punk Brogan at 6:27 (Back Elbow Smash) by 35.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez pinned The Wrestler with No Name at 29:26 (Double T DDT) by 2.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski overpowered LW: Hazard at 29:21 (Mind Shattering Experience) by 1.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski decked SOS/HHS: Billy Stone at 28:00 (Mind Twisting Experience) by 5.
ME: Mike "Freaking" Mason destroyed Big Bad Bob at 29:04 (Dead End DDT) by 5.
Fik-Shun and Sota Boy* outmuscled Axel Von Snapp* and Alex Von Snapp at 27:58 (Ultimate Black Arrows) by 2.

Card 31: Held in Edinburgh (Attendance: 33,331)

Gentleman Jarvis defeated DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 22:35 (Gentleman Slam) by 8 (non-title).
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski annihilated The Human Compactor at 3:58 (Fallaway Slam) by 77.
LW: Scotty Flash decked TBABIT/ME: "The Philosopher" Elijah Davis at 3:23 (Ankle Lock) by 82.
The Wrestler with No Name drew Viktor "The Possessed" Iasamov at 6:58 (No Contest).
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski outmuscled LW: Hazard at 29:02 (Mind Twisting Experience) by 3.
Viktor "The Possessed" Iasamov annihilated SOS/HHS: Billy Stone at 27:30 (The Soultaker) by 4.
ME: Mike "Freaking" Mason destroyed Dean Shylanzine at 7:55 (Back Elbow Smash) by 70.
Unleavened Bread*, Alabaster, and The Wrestler with No Name beat Andrew the Large, The Destructinator, and Lefty O'Hooligan* at 3:09 (Secret Sixman Finisher with No Name) by 89.

Card 32: Held in Nairobi (Attendance: 30,780)

Gentleman Jarvis won over DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski at 27:58 (Gentleman Slam) by 3 (non-title).
LW: Hazard destroyed The Human Compactor at 6:17 (Back Elbow Smash) by 74.
Fik-Shun defeated TBABIT/ME: "The Philosopher" Elijah Davis at 6:16 (Palm Strike) by 66.
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski over Mark the Mentalist at 3:20 (Disqualification: manager in ring).
LW: Hazard tied ME: Mike "Freaking" Mason (Time Limit).
DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski outmuscled ME: Johnny "The Wrench" Morello at 29:53 (Mind Splitting Experience) by 2.
ME: Mike "Freaking" Mason pinned Boozer the Bruiser at 6:47 (Back Elbow Smash) by 88.
Unleavened Bread, Alabaster*, and The Wrestler with No Name bested Gentleman Jarvis*, Gentleman Lumis, and Sota Boy at 16:01 (Secret Sixman Finisher with No Name) by 6.

Card 33: Held in Fort Worth (Attendance: 46,169)

Gentleman Jarvis annihilated Big Bad Bob at 11:08 (Gentleman Slam) by 11 (non-title).
Gentleman Lumis defeated The Human Compactor at 4:46 (Side Slam) by 76.
Sota Boy overpowered TBABIT/ME: "The Philosopher" Elijah Davis at 6:51 (Back Elbow Smash) by 77.
LW: Hazard decked Mark the Mentalist at 1:59 (Pumphandle Slam) by 116.
LW: Hazard tied Fik-Shun at 0:24 (Double Disqualification).
LW: Toxic beat DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 28:29 (The Disposal) by 2.
ME: Mike "Freaking" Mason beat TBABIT: Frederick Xavier at 1:03 (Back Elbow Smash) by 125.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski, Matthew Zastempowski*, and Sebastian Zastempowski won over Gentleman Jarvis, Gentleman Lumis*, and Sota Boy at 27:41 (Mind Breaking Experience) by 4.

Card 34: Held in Juneau (Attendance: 35,688)

Gentleman Jarvis defeated Dean Shylanzine at 1:32 (Back Elbow Smash) by 77.
LW: Scotty Flash bested The Human Compactor at 7:14 (European Uppercut) by 74.
Viktor "The Possessed" Iasamov defeated TBABIT/ME: "The Philosopher" Elijah Davis at 3:45 (Ankle Lock) by 67.
Gentleman Lumis defeated Mark the Mentalist at 1:32 (Side Slam) by 75.
LW: Hazard annihilated Sota Boy at 27:00 (Nuke Bomb) by 1.
DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski overpowered ME: Vincent Torrio at 27:28 (Mind Splitting Experience) by 1.
ME: Mike "Freaking" Mason beat Sota Boy at 29:36 (Dead End DDT) by 1.
TV Six-man titles: ME: Johnny "The Wrench" Morello*, Vincent Torrio, and Mike "Freaking" Mason decked Lefty O'Hooligan, Homebrew Baker, and "Mr. Terrible" Terry Rizer* at 4:31 (Brainbuster) by 79.

Card 35: Held in Milwaukee (Attendance: 34,355)

Gentleman Jarvis annihilated Boozer the Bruiser at 5:44 (Back Elbow Smash) by 95.
ME: Mike "Freaking" Mason overpowered The Human Compactor at 4:01 (Back Elbow Smash) by 68.
The Wrestler with No Name defeated Carl Smith at 7:49 (Back Elbow Smash) by 67.
LW: Scotty Flash annihilated Mark the Mentalist at 0:44 (Pumphandle Slam) by 116.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez defeated LW: Hazard at 27:17 (Double T DDT) by 4.
Siberian title: Alex Von Snapp bested DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 28:30 (Von Snapp Iron Claw) by 5.

ME: Mike "Freaking" Mason won over Richard B. Entley at 7:22 (Back Elbow Smash) by 67.
Fik-Shun*, and Sota Boy overpowered TBABIT/ME: "The Philosopher" Elijah Davis, "Lugubrious" Loren Ordure*, and Marcus "the Monster" Monroe at 10:18 (Palm Strike) by 40 (handicap).

Card 36: Held in New Delhi (Attendance: 45,487)

Gentleman Jarvis overpowered Sota Boy at 15:07 (Gentleman Slam) by 7.
Fik-Shun outmuscled The Human Compactor at 6:48 (Palm Strike) by 71.
LW: Scotty Flash defeated MDWC: "Drunken Rage" Charlie Pike at 29:27 (Flash Drive) by 1.
ME: Mike "Freaking" Mason over Mark the Mentalist at 2:47 (Disqualification: pushed ref).
Viktor "The Possessed" Iasamov outmuscled LW: Hazard at 29:58 (The Soultaker) by 2.
ME: Mike "Freaking" Mason pinned DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 29:26 (Dead End DDT) by 2.
ME: Mike "Freaking" Mason decked Barry Horriblewitz at 4:16 (Pumphandle Slam) by 105.
Unleavened Bread, Alabaster, and The Wrestler with No Name* pinned ME: Johnny "The Wrench" Morello*, Vincent Torrio, and Mike "Freaking" Mason at 18:52 (Secret Sixman Finisher with No Name) by 6.

Card 37: Held in Lisbon (Attendance: 34,617)

Gentleman Jarvis outmuscled Richard B. Entley at 1:15 (Figure Four) by 141.
Alec Von Snapp outmuscled The Human Compactor at 3:13 (Back Elbow Smash) by 72 (non-title).
Unleavened Bread drew CS: Derek Dahrk at 6:06 (Double Disqualification).
Fik-Shun beat Mark the Mentalist at 4:24 (Back Elbow Smash) by 115.
Gentleman Lumis annihilated CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 16:20 (Gentleman Slam) by 7 (non-title).
Fik-Shun outmuscled DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 29:31 (The Black Arrow) by 2.
Viktor "The Possessed" Iasamov decked ME: Mike "Freaking" Mason at 28:25 (The Soultaker) by 2.
Unleavened Bread, Alabaster*, and The Wrestler with No Name won over Axel Von Snapp*, Alex Von Snapp, and Alec Von Snapp at 27:39 (Secret Sixman Finisher with No Name) by 4.

Card 38: Held in Charlotte (Attendance: 30,606)

Gentleman Jarvis outmuscled Barry Horriblewitz at 2:38 (Back Elbow Smash) by 66.
Sota Boy beat The Human Compactor at 2:39 (Fallaway Slam) by 68.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski decked Unleavened Bread at 29:53 (Mind Breaking Experience) by 2.
Alec Von Snapp defeated Mark the Mentalist at 4:42 (Side Slam) by 120 (non-title).
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage annihilated SOS/HHS: James Stone at 28:15 (Mil Muertes) by 1.
DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski drew SOS/HHS: Big John Stone at 5:41 (Double Disqualification).
Fik-Shun decked Big Bad Bob at 29:04 (The Black Arrow) by 5.
EDGE: Ximus, Xander*, and Lactose the Intolerant pinned LW: Hazard, Toxic*, and Scotty Flash at 19:57 (Palm Strike) by 7.

Card 39: Held in Alberta (Attendance: 40,773)

Amazon Basin title: SOS: Trashcan Jones destroyed The Wrestler with No Name at 29:31 (Garbage Pick Up) by 3.
The Wrestler with No Name bested The Underwearer at 1:00 (Brainbuster) by 140.
DOD/ORDER: Matthew Zastempowski decked Unleavened Bread at 27:19 (Mind Shattering Experience) by 1.
Sota Boy outmuscled Mark the Mentalist at 2:53 (Ankle Lock) by 114.
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage outmuscled ME: Johnny "The Wrench" Morello at 27:27 (Mil Muertes) by 4.
DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski pinned TBABIT: Frederick Xavier at 1:29 (Back Elbow Smash) by 132.
Fik-Shun bested Dean Shylanzine at 7:00 (Palm Strike) by 73.
SOS: Tagasaurus Rex, Tagophosaurus, and Tagceratops* bested LW: Hazard*, Toxic, and Scotty Flash at 27:48 (Big Splash) by 5.

Card 40: Held in Beijing (Attendance: 33,816)

SOS: Trashcan Jones outmuscled CS: Derek Dahrk at 29:07 (Garbage Pick Up) by 5 (non-title).
Gentleman Lumis over The Underwearer at 28:00 (Count Out).
Unleavened Bread destroyed DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 27:14 (Flattened) by 2.
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum beat CS: Derek Dahrk at 19:16 (Berserker Lock) by 6 (non-title).
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage beat ME: Vincent Torrio at 28:49 (Mil Muertes) by 3.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez annihilated DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 18:21 (Double T DDT) by 6 (non-title).
Fik-Shun pinned Boozer the Bruiser at 2:32 (Palm Strike) by 91.
IMT: Big Blank #4, Big Blank #3*, and Big Blank #1 pinned LW: Hazard*, Toxic, and Scotty Flash at 29:15 (Figure Four) by 5.

Card 41: Held in Calais (Attendance: 44,300)

SOS: Trashcan Jones destroyed LW: Hazard at 27:26 (Garbage Pick Up) by 5.
LW: Scotty Flash outmuscled The Underwearer at 2:56 (Superplex) by 136.
Unleavened Bread drew LW: Toxic at 2:57 (Double Disqualification).
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum annihilated CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 23:14 (Berserker Lock) by 6 (non-title).
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage pinned Axel Von Snapp at 10:16 (Cobra Clutch) by 23.
Viktor "The Possessed" Iasamov bested DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 28:38 (The Soultaker) by 4.
Fik-Shun annihilated Sota Boy at 28:50 (The Black Arrow) by 1.
Six-man titles: Unleavened Bread, Alabaster, and The Wrestler with No Name* annihilated DOD/ORDER: Anthony Zastempowski, Matthew Zastempowski*, and Sebastian Zastempowski at 28:03 (Secret Sixman Finisher with No Name) by 2.

Card 42: Held in Arlington (Attendance: 39,274)

SOS: Trashcan Jones annihilated CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 27:10 (Garbage Pick Up) by 5.
ME: Mike "Freaking" Mason over The Underwearer at 7:54 (Count Out).
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski destroyed Unleavened Bread at 28:55 (Mind Twisting Experience) by 3.
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum won over DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 27:49 (Berserker Lock) by 4 (non-title).
"The Ring Raider" Doc Danger pinned CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 29:00 (X Marks the Spot) by 5.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski defeated ME: Johnny "The Wrench" Morello at 22:23 (Mind Twisting Experience) by 7.
Fik-Shun defeated Richard B. Entley at 4:39 (Palm Strike) by 70.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski*, Matthew Zastempowski, and Sebastian Zastempowski outmuscled ME: Johnny "The Wrench" Morello*, Vincent Torrio, and Mike "Freaking" Mason at 27:18 (Mind Breaking Experience) by 4.

Card 43: Held in Orlando (Attendance: 49,670)

SOS: Trashcan Jones won over DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 29:05 (Garbage Pick Up) by 3 (non-title).
Fik-Shun bested The Underwearer at 0:36 (Superplex) by 136.
Viktor "The Possessed" Iasamov decked Unleavened Bread at 29:21 (The Soultaker) by 2.
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum overpowered DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 29:13 (Berserker Lock) by 5.
Alex Von Snapp annihilated CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 28:33 (Von Snapp Iron Claw) by 3.
ME: Johnny "The Wrench" Morello won over Big Bad Bob at 29:14 (Casa Nostra) by 1.
Fik-Shun bested Barry Horriblewitz at 2:57 (The Black Arrow) by 136.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski, Matthew Zastempowski*, and Sebastian Zastempowski pinned Axel Von Snapp, Alex Von Snapp*, and Alec Von Snapp at 28:46 (Mind Breaking Experience) by 2.

Card 44: Held in Durban (Attendance: 33,861)

SOS: Trashcan Jones defeated DOD/ORDER: Matthew Zastempowski at 29:11 (Garbage Pick Up) by 4.
Alec Von Snapp pinned The Underwearer at 2:59 (Backbreaker) by 139 (non-title).
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum annihilated Alabaster at 24:20 (Berserker Lock) by 6 (non-title).
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum bested DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 22:09 (Berserker Lock) by 8 (non-title).
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage tied LW: Scotty Flash at 10:48 (No Contest).
ME: Johnny "The Wrench" Morello decked TBABIT: Frederick Xavier at 1:20 (Ankle Lock) by 123 (non-title).
Alec Von Snapp pinned Dean Shylanzine at 3:19 (Back Elbow Smash) by 74 (non-title).

Card 45: Held in Meridian (Attendance: 32,064)

SOS: Trashcan Jones decked DOD/ORDER: Sebastian Zastempowski at 18:36 (Garbage Pick Up) by 7 (non-title).
Sota Boy overpowered The Underwearer at 1:24 (Cobra Clutch) by 137.
Alabaster drew CS: Derek Dahrk at 4:20 (No Contest).
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum pinned DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski at 29:40 (Berserker Lock) by 3 (non-title).
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage tied ME: Mike "Freaking" Mason (Time Limit).
Sota Boy overpowered ME: Johnny "The Wrench" Morello at 27:40 (North Star Drop) by 3.
Alec Von Snapp pinned Boozer the Bruiser at 5:33 (Back Elbow Smash) by 92 (non-title).

Card 46: Held in Garden City (Attendance: 30,414)

SOS: Trashcan Jones drew Alec Von Snapp (Time Limit) (non-title).
Monster Truck Tanaka destroyed The Wrestler with No Name at 27:31 (The Kaizen Kick) by 3.
Alabaster tied CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 15:03 (Double Count Out).
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum defeated Big Bad Bob at 16:55 (Berserker Lock) by 11 (non-title).
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage drew Fik-Shun at 10:19 (No Contest).
Viktor "The Possessed" Iasamov outmuscled ME: Johnny "The Wrench" Morello at 20:09 (The Soultaker) by 6.
Alec Von Snapp pinned Richard B. Entley at 2:01 (Brainbuster) by 137 (non-title).

Card 47: Held in Naples (Attendance: 43,620)

SOS: Trashcan Jones outmuscled Big Bad Bob at 17:49 (Garbage Pick Up) by 10 (non-title).
Monster Truck Tanaka bested LW: Hazard at 27:36 (The Kaizen Kick) by 5.
Gentleman Lumis won over Alabaster at 19:53 (Gentleman Slam) by 7 (non-title).
Yukon title: SOS/HHS: Brandon Berserker Baum bested Sota Boy at 22:36 (Berserker Lock) by 7.

CS: "The Nightmare" Johnny Carnage decked SOS/HHS: Big John Stone at 29:25 (Mil Muertes) by 2.
Alex Von Snapp bested LW: Toxic at 27:24 (Von Snapp Iron Claw) by 3.
Alec Von Snapp decked Barry Horriblewitz at 2:35 (Von Snapp Iron Claw) by 141 (non-title).

Card 48: Held in Boston (Attendance: 39,614)

SOS: Trashcan Jones decked TBABIT: Frederick Xavier at 1:16 (Side Slam) by 132 (non-title).
Monster Truck Tanaka outmuscled CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 27:51 (The Kaizen Kick) by 5.
Alabaster overpowered SOS/HHS: Billy Stone at 27:07 (Rock Smasher) by 2.
SOS/HHS: Brandon Berserker Baum beat Viktor "The Possessed" Iasamov at 29:45 (Berserker Lock) by 4.
CS: "The Nightmare" Johnny Carnage outmuscled Sota Boy at 27:06 (Mil Muertes) by 1.
LW: Toxic decked Attikkus Poundover at 28:56 (The Disposal) by 3.
Alec Von Snapp overpowered Viktor "The Possessed" Iasamov at 29:51 (Von Snapp Iron Claw) by 3 (non-title).

Card 49: Held in Edmonton (Attendance: 43,147)

SOS: Trashcan Jones pinned Sota Boy at 20:34 (Garbage Pick Up) by 6.
Monster Truck Tanaka decked Fik-Shun at 28:42 (The Kaizen Kick) by 5.
Alabaster outmuscled ME: Johnny "The Wrench" Morello at 27:58 (Rock Smasher) by 4.
LW: Toxic overpowered TBABIT: Kennedy Cage at 4:35 (Back Elbow Smash) by 95.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez pinned CS: "The Nightmare" Johnny Carnage at 27:02 (Double T DDT) by 4.
LW: Toxic tied Fik-Shun at 27:12 (Double Disqualification).
SOS/HHS: Big John Stone overpowered Big Bad Bob at 27:57 (Big Stones) by 3.

Card 50: Held in Aruba (Attendance: 49,104)

SOS: Trashcan Jones won over Viktor "The Possessed" Iasamov at 28:16 (Garbage Pick Up) by 3.
Monster Truck Tanaka pinned Big Bad Bob at 23:31 (The Kaizen Kick) by 10 (street fight).
Alabaster annihilated ME: Vincent Torrio at 29:08 (Rock Smasher) by 3.
Fik-Shun bested TBABIT: Kennedy Cage at 3:11 (Palm Strike) by 92.
Gentleman Lumis decked DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 29:50 (Gentleman Slam) by 5 (non-title).
LW: Toxic bested H25/EDGE: Dan Maggot at 20:27 (The Disposal) by 7.
SOS/HHS: Big John Stone decked TBABIT: Frederick Xavier at 0:56 (Side Slam) by 127.

Card 51: Held in Calgary (Attendance: 48,779)

The Wrestler with No Name over The Destructinator at 1:56 (Count Out).
Monster Truck Tanaka won over Sota Boy at 16:39 (The Kaizen Kick) by 6.
Alabaster destroyed Axel Von Snapp at 9:17 (Rock Smasher) by 27.
Viktor "The Possessed" Iasamov over TBABIT: Kennedy Cage at 2:24 (Disqualification: hidden spike).
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski pinned SOS/HHS: Billy Stone at 27:25 (Mind Breaking Experience) by 4.
LW: Toxic annihilated Big Bad Bob at 28:42 (The Disposal) by 5.
Sota Boy pinned SOS/HHS: Big John Stone at 27:00 (North Star Drop) by 1.

Card 52: Held in Back of the Yards (Attendance: 47,224)

Gentleman Lumis won over The Destructinator at 3:01 (Back Elbow Smash) by 103.
Monster Truck Tanaka bested Viktor "The Possessed" Iasamov at 27:24 (The Kaizen Kick) by 3.
East Asian title: DOD/ORDER: Donathan Zastempowski outmuscled Alabaster at 27:39 (Mind Crushing Experience) by 4.

IMT: Blank won over LW: Scotty Flash at 28:26 (Closing Time) by 1.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski decked ME: Johnny "The Wrench" Morello at 16:28 (Mind Breaking Experience) by 6.
LW: Toxic overpowered Sota Boy at 28:33 (The Disposal) by 1.
Viktor "The Possessed" Iasamov overpowered SOS/HHS: Big John Stone at 28:58 (The Soultaker) by 4.

Card 53: Held in Jackson (Attendance: 46,115)

LW: Scotty Flash destroyed The Destructinator at 2:59 (European Uppercut) by 87.
The Wrestler with No Name bested John Jay Wesley at 3:21 (Pumphandle Slam) by 124.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski defeated Alabaster at 27:02 (Mind Twisting Experience) by 3.
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski pinned Sota Boy at 22:30 (Mind Bending Experience) by 6.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski bested ME: Vincent Torrio at 29:44 (Mind Breaking Experience) by 5.
Viktor "The Possessed" Iasamov outmuscled LW: Toxic at 29:04 (The Soultaker) by 2.
Viktor "The Possessed" Iasamov pinned TBABIT: Graham Underwood at 6:54 (Ankle Lock) by 88.

Card 54: Held in Gary (Attendance: 43,095)

ME: Mike "Freaking" Mason overpowered The Destructinator at 2:54 (European Uppercut) by 95.
Gentleman Lumis destroyed John Jay Wesley at 6:14 (Back Elbow Smash) by 89.
Alabaster drew LW: Scotty Flash (Time Limit).
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski defeated Viktor "The Possessed" Iasamov at 27:18 (Mind Bending Experience) by 3.
"The Ring Raider" Doc Danger decked DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 28:56 (X Marks the Spot) by 3 (non-title).
LW: Scotty Flash beat TBABIT/ME: Marcus "the Monster" Monroe at 2:53 (European Uppercut) by 101.
Viktor "The Possessed" Iasamov bested H25/EDGE: Dan Maggot at 22:26 (The Soultaker) by 9.

Card 55: Held in Rapid City (Attendance: 38,339)

Fik-Shun over The Destructinator at 1:40 (Count Out).
LW: Scotty Flash destroyed John Jay Wesley at 4:08 (Ankle Lock) by 74.
Alabaster tied ME: Mike "Freaking" Mason at 7:52 (Double Count Out).
Gentleman Lumis destroyed The Anti Meltzerite at 2:58 (Side Slam) by 94.
Alex Von Snapp won over DOD/ORDER: Anthony Zastempowski at 27:36 (Von Snapp Iron Claw) by 1.
Fik-Shun decked TBABIT/ME: Marcus "the Monster" Monroe at 6:50 (Palm Strike) by 98.
Sota Boy beat Big Bad Bob at 28:19 (North Star Drop) by 4.

Card 56: Held in Lexington (Attendance: 37,427)

Alec Von Snapp defeated The Destructinator at 3:05 (Back Elbow Smash) by 85 (non-title).
ME: Mike "Freaking" Mason beat John Jay Wesley at 2:14 (Pumphandle Slam) by 119.
Alabaster drew Fik-Shun (Time Limit).
LW: Scotty Flash decked The Anti Meltzerite at 2:10 (European Uppercut) by 92.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski decked LW: Scotty Flash at 28:34 (Mind Breaking Experience) by 2.
Sota Boy pinned TBABIT/ME: Marcus "the Monster" Monroe at 5:44 (Fallaway Slam) by 95.
SOS/HHS: Terrible Thomas Perez decked Big Bad Bob at 16:48 (Double T DDT) by 9.

Card 57: Held in Tralee (Attendance: 44,066)

Sota Boy annihilated The Destructinator at 1:09 (North Star Drop) by 154.
Fik-Shun destroyed John Jay Wesley at 2:44 (Back Elbow Smash) by 120.
Alabaster outmuscled SOS/HHS: Big John Stone at 27:46 (Rock Smasher) by 2.
ME: Mike "Freaking" Mason destroyed The Anti Meltzerite at 5:28 (Back Elbow Smash) by 86.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski beat ME: Mike "Freaking" Mason at 28:00 (Mind Breaking Experience) by 2.
Viktor "The Possessed" Iasamov beat TBABIT/ME: Marcus "the Monster" Monroe at 6:45 (Ankle Lock) by 99.
Viktor "The Possessed" Iasamov beat Big Bad Bob at 23:50 (The Soultaker) by 7.

Card 58: Held in Las Vegas (Attendance: 44,433)

The Wrestler with No Name pinned Lefty O'Hooligan at 2:17 (Cobra Clutch) by 174.
Alec Von Snapp beat John Jay Wesley at 2:16 (Side Slam) by 125 (non-title).
Alabaster overpowered Big Bad Bob at 27:29 (Rock Smasher) by 5.
Fik-Shun defeated The Anti Meltzerite at 6:57 (Palm Strike) by 89.
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski decked Fik-Shun at 29:25 (Mind Breaking Experience) by 2.
Viktor "The Possessed" Iasamov overpowered Rock N Roll: "Ravishing" Ricky Roberts at 29:39 (The Soultaker) by 3.
Sota Boy destroyed Dean Shylanzine at 7:27 (Fallaway Slam) by 70.

Card 59: Held in Venice (Attendance: 36,589)

Gentleman Lumis beat Lefty O'Hooligan at 5:42 (Side Slam) by 98.
Sota Boy bested John Jay Wesley at 0:59 (Ankle Lock) by 119.
Alabaster decked TBABIT: Frederick Xavier at 1:41 (Turnbuckle Smash) by 127.
Alec Von Snapp bested The Anti Meltzerite at 4:21 (Back Elbow Smash) by 90 (non-title).
DOD/ORDER: Anthony Zastempowski bested SOS/HHS: Big John Stone at 28:13 (Mind Breaking Experience) by 4.
DOD/ORDER: Kenneth Zastempowski beat ME: Vincent Torrio at 18:38 (Mind Twisting Experience) by 6.
Sota Boy defeated Boozer the Bruiser at 6:00 (Fallaway Slam) by 88.

Battle Royal: Held in Columbus (Attendance: 41,784)

Axel Von Snapp made $1,000 when he got tossed out by Monster Truck Tanaka.
ME: Vincent Torrio was given a quick $1,100 when DOD/ORDER: Timothy Zastempowski threw him out.
Alabaster was given $1,200 in imaginary earnings when he got thrown into his manager at ringside by Alex Von Snapp.
Unleavened Bread and LW: Scotty Flash grabbed $1,300 and $1,400, respectively, when LW: Toxic threw them both out of the ring.
ME: Johnny "The Wrench" Morello was paid $1,500 when Alex Von Snapp and LW: Toxic hurled him out.
Viktor "The Possessed" Iasamov gained $1,600 when he got thrown over the turnbuckle by ME: Mike "Freaking" Mason.
ME: Mike "Freaking" Mason got $1,700 when Alex Von Snapp threw him outside the ring.
LW: Toxic snatched an imaginary $1,800 when Gentleman Jarvis catapulted him out.
LW: Hazard snatched $1,900 when he got flung out by Alec Von Snapp.
Alec Von Snapp gained $2,000 after Alex Von Snapp threw him out.
Alex Von Snapp got $2,100 after Gentleman Lumis threw him out.
Monster Truck Tanaka collected $2,200 in imaginary money when he got thrown out by "The Ring Raider" Doc Danger and The Wrestler with No Name.
"The Ring Raider" Doc Danger was awarded an imaginary $2,300 when he got thrown out by DOD/ORDER: Timothy Zastempowski.
Gentleman Lumis made a quick $2,400 when Gentleman Jarvis flung him over the top rope.
The Wrestler with No Name took home $2,500 after he got thrown onto the steps by DOD/ORDER: Timothy Zastempowski.
Gentleman Jarvis earned $2,600 after getting flipped over the top rope by DOD/ORDER: Timothy Zastempowski.
DOD/ORDER: Timothy Zastempowski won the battle royal and the $30,000 prize.

Home PageJoin the IWAHandbookSpecial LeaguesChampionsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us
Entire site contents copyright 2020 Worlds Unlimited, Inc. All rights reserved.