IWA RESULTS
NewsJoin the IWAHandbookPricesLeaguesResultsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us

NEW BLOOD LEAGUE

BULLETIN #234 -- OCTOBER 2021

Card 1: Held in Gary (Attendance: 34,932)

Kaptain Kryptonite over Mr. Bogus at 4:07 (Disqualification: hit opponent with microphone).
Kaptain Kryptonite over Shaun the Custodian at 4:32 (Count Out).
TBABIT: Debate Club Captain outmuscled Korporal Kryptonite at 18:05 (Atomic Leg Drop) by 8.
Sir Geldborg over Jay "The Man of Wonder" Awesome at 9:43 (Count Out).
All + All Man decked TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 27:47 (All In) by 1.
The Prophet outmuscled Full Nelson Andrews at 2:51 (Crescent Kick) by 110.
Pacific Northwest title: TBABIT: Manute "the Chucker" Bol beat COT: Archangel Uriel at 28:10 (Atomic Leg Drop) by 3.

TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* destroyed Kaptain Kryptonite and IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield* at 12:53 (Superplex) by 16.
Main event: COT: Archangel Michael beat TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 46:05 (The Michael Moonsault) by 1.

Card 2: Held in Cleveland (Attendance: 49,728)

The Prophet defeated Mr. Bogus at 1:50 (Crescent Kick) by 109.
Kaptain Kryptonite tied COT: The Third Seal at 10:58 (Double Disqualification).
TBABIT: Debate Club Captain outmuscled Kaptain Midnite at 15:16 (Cobra Clutch) by 8.
Great Lakes title: IMT: Mr. Justice Trace Tensen outmuscled The Lumberjack at 20:52 (Justified) by 7.

TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag annihilated All + All Man at 28:37 (Atomic Leg Drop) by 2.
Sir Geldborg defeated Full Nelson Andrews at 0:33 (Hammerlock) by 106.
TBABIT: The Loose Cannon outmuscled COT: Archangel Raphael at 28:08 (Atomic Leg Drop) by 1.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* bested Kaptain Kryptonite and VIRUS/LPPF: Hawk* at 16:59 (Superplex) by 12.
Main event: IMT: Terrence Super Bad Boyd won over COT: Archangel Michael at 27:57 (Ghetto Dope) by 1.

Card 3: Held in Fort Worth (Attendance: 39,068)

Sir Geldborg over Mr. Bogus at 6:05 (Disqualification: used brass knuckles).
Kaptain Kryptonite beat Tattooed Drunken Sailor at 2:10 (Back Elbow Smash) by 88.
TBABIT: Debate Club Captain annihilated Nite Rider at 20:57 (Atomic Leg Drop) by 8.
The Prophet outmuscled Buggawabble the Voodoo Prince at 5:13 (Crescent Kick) by 78.
IMT: Terrence Super Bad Boyd decked All + All Man at 27:28 (Ghetto Dope) by 3.
COT: The Fourth Seal bested TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag at 29:00 (The Fourth Flying Forearm) by 5.
Korporal Kryptonite decked TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:47 (Kryptonite Shooting Star) by 1.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* over Kaptain Kryptonite* and SOS/PERFECT: Ike the Tyke at 10:10 (Disqualification: used steel chair).
Main event: IMT: Terrence Super Bad Boyd won over COT: The Third Seal at 39:18 (Ghetto Dope) by 3.

Card 4: Held in Brideshead (Attendance: 49,925)

Kaptain Kryptonite overpowered SOS/PERFECT: Bitcoin King Al Saputra at 9:52 (Back Elbow Smash) by 28.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley pinned Kaptain Kryptonite at 27:33 (Diving Elbow Drop) by 1.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn over Paul the Flash at 3:56 (Disqualification: tied opponent up).
Sir Geldborg pinned Buggawabble the Voodoo Prince at 3:46 (Hammerlock) by 74.
COT: Archangel Uriel pinned All + All Man at 27:35 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
COT: Archangel Michael overpowered Earthworm Jem at 1:55 (Crescent Kick) by 124 (non-title).
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag bested Korporal Kryptonite at 29:00 (Atomic Leg Drop) by 2.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* destroyed Kaptain Kryptonite and TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley* at 15:49 (Superplex) by 15.
Main event: IMT: Terrence Super Bad Boyd decked The Lumberjack at 35:56 (Ghetto Dope) by 3.

Card 5: Held in Durban (Attendance: 46,440)

Kaptain Kryptonite pinned New Blood Jobber Jergins at 3:34 (Back Elbow Smash) by 92.
COT: Archangel Chamuel beat Kaptain Kryptonite at 29:56 (The Chamuel Chokeslam) by 5.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn beat COT: The Sixth Seal at 28:02 (Plant Killer) by 5 (non-title).
The Prophet defeated Jerry Vitallio at 5:35 (Crescent Kick) by 94.
All + All Man drew TBABIT: The Loose Cannon (Time Limit).
The Prophet won over Earthworm Jem at 2:44 (Crescent Kick) by 125.
IMT: Terrence Super Bad Boyd defeated Korporal Kryptonite at 27:29 (Ghetto Dope) by 3.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* annihilated Kaptain Kryptonite and TBABIT: Manute "the Chucker" Bol* at 11:11 (Superplex) by 13.
Main event: IMT: Terrence Super Bad Boyd bested TBABIT: The Loose Cannon at 33:40 (Ghetto Dope) by 3.

Card 6: Held in Dallas (Attendance: 49,552)

TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn overpowered New Blood Jobber Jergins at 3:03 (Hammerlock) by 93.
COT: The First Seal decked Kaptain Kryptonite at 29:52 (The First Figure-Four) by 2.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn pinned Sexy Jesse Flexx at 5:30 (Hammerlock) by 76.
Sir Geldborg beat Jerry Vitallio at 4:05 (Hammerlock) by 90.
Southeast title: COT: Archangel Zadkiel destroyed TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag at 15:29 (The Zadkiel Zig-Zag) by 6.

Sir Geldborg decked Earthworm Jem at 4:06 (Hammerlock) by 121.
COT: Archangel Uriel outmuscled Korporal Kryptonite at 29:56 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
TBABIT: Alexandria* and Amazing Fred beat Kaptain Kryptonite* and SOS/PERFECT: Feng Shui Al Saputra at 12:47 (Stunner) by 18.
Main event: IMT: Terrence Super Bad Boyd pinned TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 54:41 (Ghetto Dope) by 4.

Card 7: Held in Montreal (Attendance: 30,548)

The Lumberjack pinned New Blood Jobber Jergins at 2:49 (Back Elbow Smash) by 95.
COT: Archangel Ariel beat Kaptain Kryptonite at 28:08 (The Ariel Armbar) by 1.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn decked Zack Waddlehead at 0:32 (Hammerlock) by 139.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley defeated Major Payne at 1:45 (Cobra Clutch) by 157 (non-title).
The Lumberjack outmuscled Sexy Jesse Flexx at 1:59 (Back Elbow Smash) by 78.
COT: Archangel Michael pinned Shaun the Custodian at 5:52 (Crescent Kick) by 53 (non-title).
Korporal Kryptonite tied TBABIT: The Loose Cannon at 7:05 (Double Disqualification).
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* destroyed Kaptain Kryptonite* and SOS/PERFECT: Feng Shui Al Saputra at 14:45 (Superplex) by 24.
Main event: IMT: Terrence Super Bad Boyd annihilated COT: Archangel Uriel at 57:47 (Ghetto Dope) by 2.

Card 8: Held in Bucharest (Attendance: 49,220)

COT: Archangel Michael overpowered New Blood Jobber Jergins at 6:08 (Crescent Kick) by 90 (non-title).
IMT: The Masked Pervert decked Kaptain Kryptonite at 28:04 (Perversions) by 3.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn pinned IMT/Exile: Immortal Zeus at 8:38 (Hammerlock) by 39.
TBABIT: "Rugged" Roy pinned Major Payne at 0:19 (Superplex) by 163.
COT: Archangel Michael decked Sexy Jesse Flexx at 4:06 (Crescent Kick) by 73 (non-title).
The Prophet destroyed Shaun the Custodian at 3:17 (Crescent Kick) by 54.
Kaptain Midnite outmuscled TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:16 (Blackout) by 1.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* pinned Kaptain Kryptonite and TBABIT: Bearer of Palls* at 10:36 (Superplex) by 14.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain defeated IMT: Terrence Super Bad Boyd at 39:18 (Atomic Leg Drop) by 5.

Card 9: Held in Paris (Attendance: 30,422)

The Prophet overpowered New Blood Jobber Jergins at 3:35 (Crescent Kick) by 91.
Kaptain Kryptonite tied COT: Archangel Haniel (Time Limit).
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn decked The Lumberjack at 17:21 (Plant Killer) by 6 (non-title).
TBABIT: Luke Warm outmuscled Major Payne at 2:30 (Superplex) by 163.
The Prophet beat Sexy Jesse Flexx at 4:42 (Crescent Kick) by 74.
Sir Geldborg over Shaun the Custodian at 15:29 (Disqualification: used powder).
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag outmuscled Kaptain Midnite at 27:03 (Cobra Clutch) by 2.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* overpowered Kaptain Kryptonite and TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley* at 18:25 (Superplex) by 12.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain overpowered TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag at 22:35 (Atomic Leg Drop) by 6.

Card 10: Held in Accra (Attendance: 42,731)

Sir Geldborg overpowered New Blood Jobber Jergins at 3:12 (Hammerlock) by 87.
Kaptain Kryptonite beat SOS/PERFECT: Henny N. Coke at 6:01 (Back Elbow Smash) by 40.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn decked Full Nelson Andrews at 4:30 (Hammerlock) by 112.
TBABIT: Amazing Fred overpowered Major Payne at 2:29 (Superplex) by 163.
Sir Geldborg defeated Sexy Jesse Flexx at 5:07 (Hammerlock) by 70.
COT: The Third Seal tied Brisco McDaniel at 3:59 (Double Disqualification).
IMT: Terrence Super Bad Boyd overpowered Kaptain Midnite at 27:18 (Ghetto Dope) by 3.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* won over Kaptain Kryptonite and TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley* at 12:16 (Superplex) by 15.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain destroyed COT: The Sixth Seal at 39:33 (Atomic Leg Drop) by 7.

Card 11: Held in Oshkosh (Attendance: 37,959)

Kaptain Kryptonite annihilated Abraham Buster at 3:35 (Back Elbow Smash) by 98.
Kaptain Kryptonite over SOS/PERFECT: B.O.N.E.S. at 5:16 (Disqualification: manager in ring).
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn bested Earthworm Jem at 0:15 (Hammerlock) by 127.
TBABIT: Rock "Paper" Scissors beat Major Payne at 0:45 (Scorpion Deathlock) by 164.
The Lumberjack overpowered Zack Waddlehead at 1:14 (Back Elbow Smash) by 141.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley beat COT: The Third Seal at 27:28 (Diving Elbow Drop) by 1.
COT: Archangel Uriel beat Kaptain Midnite at 29:48 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* beat Kaptain Kryptonite and IMT: Terrence Super Bad Boyd* at 12:25 (Superplex) by 17.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain bested COT: Archangel Haniel at 25:15 (Atomic Leg Drop) by 8.

Card 12: Held in Alberta (Attendance: 46,962)

TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn bested Abraham Buster at 2:39 (Hammerlock) by 99.
Kaptain Kryptonite tied COT: Abraham at 29:35 (No Contest).
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn bested Shaun the Custodian at 4:16 (Hammerlock) by 56.
The Prophet defeated Major Payne at 1:23 (Doomsday Driver) by 175.
COT: Archangel Michael beat Zack Waddlehead at 1:01 (Crescent Kick) by 136 (non-title).
TBABIT: Manute "the Chucker" Bol outmuscled COT: The Third Seal at 29:46 (Atomic Leg Drop) by 4.
Kaptain Midnite drew TBABIT: The Loose Cannon at 27:24 (Double Disqualification).
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* won over Kaptain Kryptonite and IMT: RC Savage* at 9:02 (Superplex) by 18.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain destroyed COT: Archangel Metatron at 34:30 (Atomic Leg Drop) by 6.

Card 13: Held in Pretoria (Attendance: 45,791)

The Lumberjack overpowered Abraham Buster at 4:19 (Back Elbow Smash) by 101.
Kaptain Kryptonite overpowered COT: Archangel Raphael at 28:54 (Muscle Buster) by 1.
East Coast title: TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn overpowered COT: The Third Seal at 17:50 (Plant Killer) by 6.

Sir Geldborg beat Major Payne at 2:56 (Shoulder Breaker) by 143.
The Prophet annihilated Zack Waddlehead at 1:14 (Crescent Kick) by 137.
COT: The Third Seal tied Korporal Kryptonite (Time Limit).
Nite Rider won over TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 29:56 (Drive By) by 1.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* overpowered Kaptain Kryptonite and TBABIT: The Loose Cannon* at 13:24 (Superplex) by 13.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain won over Kaptain Kryptonite at 29:22 (Atomic Leg Drop) by 8.

Card 14: Held in Tulsa (Attendance: 44,211)

COT: Archangel Michael beat Abraham Buster at 5:26 (Crescent Kick) by 96 (non-title).
Kaptain Kryptonite won over SOS/PERFECT: Jadezilla A. Sap at 10:15 (Back Elbow Smash) by 35.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn beat Tattooed Drunken Sailor at 6:48 (Hammerlock) by 89.
COT: The Sixth Seal destroyed Mailcount Man at 28:10 (The Sixth Spinebuster) by 1.
Sir Geldborg beat Zack Waddlehead at 2:49 (Hammerlock) by 133.
COT: The Third Seal tied Kaptain Midnite at 7:15 (Double Disqualification).
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag beat Nite Rider at 29:36 (Atomic Leg Drop) by 2.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* won over Kaptain Kryptonite and VIRUS/LPPF: Vulture* at 19:32 (Superplex) by 8.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain bested Mailcount Man at 32:16 (Atomic Leg Drop) by 8.

Card 15: Held in Kilkenny (Attendance: 38,245)

The Prophet over Abraham Buster at 16:59 (Count Out).
Kaptain Kryptonite beat Timbob Wrestlepants at 4:00 (Back Elbow Smash) by 98.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn bested COT: Archangel Haniel at 18:37 (Plant Killer) by 6 (non-title).
COT: The Sixth Seal destroyed All + All Man at 29:50 (The Sixth Spinebuster) by 1.
The Lumberjack over IMT/Exile: Immortal Zeus at 4:58 (Count Out).
COT: The Third Seal tied Nite Rider at 6:04 (Double Disqualification).
IMT: Terrence Super Bad Boyd won over Nite Rider at 27:29 (Ghetto Dope) by 3.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* pinned Kaptain Kryptonite and VIRUS/LPPF: Buzzard* at 19:01 (Superplex) by 6.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain destroyed Preacherman at 15:57 (Atomic Leg Drop) by 8.

Card 16: Held in Fort Knox (Attendance: 34,101)

Sir Geldborg overpowered Abraham Buster at 2:52 (Hammerlock) by 93.
COT: Moses outmuscled Kaptain Kryptonite at 29:48 (The Ten Commandments Tombstone) by 1.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn outmuscled Timbob Wrestlepants at 6:54 (Hammerlock) by 99.
COT: The Sixth Seal defeated The Human Jackhammer at 27:05 (The Sixth Spinebuster) by 1.
COT: Archangel Michael destroyed IMT/Exile: Immortal Zeus at 7:37 (Turnbuckle Smash) by 40 (non-title).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley beat COT: The Third Seal at 28:56 (Thought Drop) by 4.
COT: Archangel Uriel pinned Nite Rider at 27:49 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* outmuscled Kaptain Kryptonite and VIRUS/LPPF: Crow* at 29:01 (Superplex) by 5.
Main event: TBABIT: Debate Club Captain won over All + All Man at 32:32 (Atomic Leg Drop) by 8.

Card 17: Held in Juneau (Attendance: 41,706)

Kaptain Kryptonite won over Awesome Sean MCA at 5:57 (Back Elbow Smash) by 46.
COT: Noah destroyed Kaptain Kryptonite at 29:43 (The Ark Armbar) by 4.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn outmuscled Job McJobberton at 3:46 (Hammerlock) by 90.
COT: The Sixth Seal overpowered Preacherman at 27:37 (The Sixth Spinebuster) by 1.
The Prophet beat IMT/Exile: Immortal Zeus at 10:55 (Fallaway Slam) by 43.
COT: The Third Seal decked TBABIT: "Weeping" Willow at 27:33 (The Third Tombstone) by 3.
Nite Rider drew TBABIT: The Loose Cannon at 5:52 (Double Count Out).
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* defeated Major Payne and Luke Bartson* at 2:21 (Superplex) by 133.

Card 18: Held in Back of the Yards (Attendance: 46,002)

COT: The Seventh Seal defeated Kaptain Kryptonite at 28:16 (The Seventh Superplex) by 4.
Kaptain Kryptonite annihilated Job McJobberton at 3:27 (Back Elbow Smash) by 89.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn destroyed Razzle Dazzle at 0:39 (Hammerlock) by 100.
COT: The Sixth Seal pinned Brisco McDaniel at 28:11 (The Sixth Spinebuster) by 1.
Sir Geldborg decked IMT/Exile: Immortal Zeus at 7:18 (Mounted Punches) by 40.
IMT: RC Savage decked COT: The Third Seal at 28:53 (Savage Kick) by 3.
The Prophet overpowered Timbob Wrestlepants at 2:06 (Crescent Kick) by 97.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* destroyed TBABIT: Alexandria* and Amazing Fred at 28:33 (Superplex) by 3.

Card 19: Held in Hong Kong (Attendance: 45,686)

TBABIT: Debate Club Captain defeated Kaptain Kryptonite at 19:29 (Atomic Leg Drop) by 8.
Kaptain Kryptonite annihilated "The Sniveling Whiner" Carl Braxton at 4:12 (Back Elbow Smash) by 107.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn outmuscled Ultra Dazzle at 1:30 (Hammerlock) by 107.
COT: The Sixth Seal drew TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 27:47 (Double Disqualification).
The Human Jackhammer drew COT: The Third Seal at 5:56 (No Contest).
Brisco McDaniel drew COT: Archangel Haniel at 4:14 (Double Disqualification).
Sir Geldborg beat Timbob Wrestlepants at 4:07 (Hammerlock) by 93.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* destroyed Kaptain Kryptonite, TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn*, and SOS/PERFECT: Feng Shui Al Saputra at 13:00 (Scorpion Deathlock) by 18.

Card 20: Held in Pasadena (Attendance: 33,462)

Kaptain Kryptonite decked SOS/PERFECT: Samuel Swagger at 8:08 (Back Elbow Smash) by 35.
Kaptain Kryptonite annihilated The New Age: Marshall Von Erich at 5:00 (Back Elbow Smash) by 29.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn pinned Ultimate Manthing at 6:22 (Hammerlock) by 71.
TBABIT: Manute "the Chucker" Bol won over COT: The Sixth Seal at 28:51 (Atomic Leg Drop) by 3 (non-title).
The Human Jackhammer tied COT: Archangel Haniel at 4:57 (No Contest).
Brisco McDaniel decked TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:36 (Bucklebomb) by 1.
COT: Noah outmuscled IMT: Terrence Super Bad Boyd at 27:06 (The Ark Armbar) by 1.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* won over Kaptain Kryptonite, TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn, and IMT: Terrence Super Bad Boyd* at 13:58 (Scorpion Deathlock) by 14.

Card 21: Held in Ozone Park (Attendance: 30,788)

Kaptain Kryptonite decked Hector Marinaro at 2:00 (Back Elbow Smash) by 95.
Kaptain Kryptonite outmuscled Razzle Dazzle at 2:46 (Back Elbow Smash) by 99.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn beat Ricky the Wannabe King at 0:30 (Hammerlock) by 110.
COT: The Sixth Seal bested Korporal Kryptonite at 27:10 (The Sixth Spinebuster) by 1.
The Human Jackhammer pinned TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 27:35 (Hammertime) by 1.
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag annihilated Brisco McDaniel at 28:44 (Atomic Leg Drop) by 2.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley bested COT: Archangel Uriel at 29:32 (Thought Drop) by 3.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* annihilated Kaptain Kryptonite, SOS/PERFECT: The GOAT Al Saputra, and IMT: RC Savage* at 15:37 (Scorpion Deathlock) by 21.

Card 22: Held in Albany (Attendance: 33,959)

Kaptain Kryptonite pinned Doc Chapman at 5:11 (Back Elbow Smash) by 83.
TBABIT: Alexandria defeated Kaptain Kryptonite at 28:41 (Atomic Leg Drop) by 2.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn over Marvin the Bruiser Cruiser at 5:57 (Count Out).
COT: The Sixth Seal pinned Kaptain Midnite at 28:42 (The Sixth Spinebuster) by 1.
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag outmuscled The Human Jackhammer at 28:35 (Atomic Leg Drop) by 2.
IMT: Terrence Super Bad Boyd overpowered Brisco McDaniel at 29:39 (Ghetto Dope) by 3.
The Prophet decked Job McJobberton at 6:42 (Crescent Kick) by 88.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* decked Kaptain Kryptonite, IMT: Mr. Justice Trace Tensen, and Mr. Fantastic Jake Hetfield* at 13:15 (Scorpion Deathlock) by 18.

Card 23: Held in Athens (Attendance: 48,056)

Kaptain Kryptonite outmuscled SOS/PERFECT: Xavier X at 4:29 (Back Elbow Smash) by 50.
Kaptain Kryptonite over Ultra Dazzle at 4:27 (Disqualification: used steel chair).
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn won over Hal the Walking Disease at 3:15 (Hammerlock) by 84.
COT: The Sixth Seal defeated Nite Rider at 27:46 (The Sixth Spinebuster) by 1.
IMT: Terrence Super Bad Boyd decked The Human Jackhammer at 27:51 (Ghetto Dope) by 3.
COT: Archangel Uriel decked Brisco McDaniel at 28:14 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
Sir Geldborg over Job McJobberton at 4:46 (Count Out).
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* pinned Kaptain Kryptonite, IMT: Mr. Justice Trace Tensen, and VIRUS/LPPF: Buzzard* at 19:08 (Scorpion Deathlock) by 6.

Card 24: Held in Seattle (Attendance: 33,013)

COT: Archangel Jeremiel pinned Kaptain Kryptonite at 29:05 (The Jeremiel Jackknife) by 3.
Kaptain Kryptonite over Ultimate Manthing at 2:56 (Count Out).
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn defeated COT: Archangel Uriel at 28:13 (Plant Killer) by 5 (non-title).
Southwest title: TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley bested COT: The Sixth Seal at 28:46 (Thought Drop) by 3.

COT: Archangel Uriel pinned The Human Jackhammer at 27:13 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
Brisco McDaniel drew TBABIT: The Loose Cannon at 11:22 (No Contest).
COT: Archangel Uriel overpowered TBABIT: "Weeping" Willow at 29:24 (The Uriel Upside Down DDT) by 4.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* bested Kaptain Kryptonite, IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield*, and SOS/PERFECT: Feng Shui Al Saputra at 12:27 (Scorpion Deathlock) by 19.

Card 25: Held in Managua (Attendance: 34,838)

Kaptain Kryptonite overpowered Wesley Swipes at 6:52 (Back Elbow Smash) by 98.
Kaptain Kryptonite defeated Ricky the Wannabe King at 0:39 (Back Elbow Smash) by 109.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn won over FOE: Masked Brawler #6 at 7:38 (Hammerlock) by 55.
COT: The Sixth Seal destroyed TBABIT: "Weeping" Willow at 29:48 (The Sixth Spinebuster) by 4.
The Human Jackhammer drew TBABIT: The Loose Cannon at 2:01 (Double Disqualification).
COT: Archangel Michael destroyed Tattooed Drunken Sailor at 4:47 (Crescent Kick) by 86 (non-title).
The Prophet decked "The Sniveling Whiner" Carl Braxton at 1:23 (Crescent Kick) by 106.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* overpowered Kaptain Kryptonite, IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield*, and Terrence Super Bad Boyd at 13:05 (Scorpion Deathlock) by 20.

Card 26: Held in Willowick (Attendance: 42,373)

COT: Archangel Jophiel beat Kaptain Kryptonite at 27:38 (The Jophiel Jackknife) by 3.
Kaptain Kryptonite beat Marvin the Bruiser Cruiser at 1:36 (Back Elbow Smash) by 99.
TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn bested IMT/EXILE: Immortal Thor at 6:39 (Crescent Kick) by 59.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley annihilated Luke Bartson at 1:57 (Mounted Punches) by 105 (non-title).
The Lumberjack pinned Full Nelson Andrews at 1:58 (Back Elbow Smash) by 114.
The Prophet defeated Tattooed Drunken Sailor at 6:09 (Crescent Kick) by 87.
Sir Geldborg bested "The Sniveling Whiner" Carl Braxton at 2:01 (Hammerlock) by 102.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred*, and Beatrice bested Kaptain Kryptonite*, TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley, and SOS/PERFECT: Feng Shui Al Saputra at 18:42 (Stunner) by 14.

Card 27: Held in Laramie (Attendance: 43,598)

Kaptain Kryptonite pinned Grumbles the Clown at 6:13 (Back Elbow Smash) by 94.
Kaptain Kryptonite beat TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:11 (Muscle Buster) by 1.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley beat Hector Marinaro at 2:26 (Mounted Punches) by 95 (non-title).
TBATBIT: "Mighty" Mac outmuscled Luke Bartson at 2:36 (Scorpion Deathlock) by 166.
The Lumberjack destroyed Earthworm Jem at 0:15 (Back Elbow Smash) by 129.
Sir Geldborg beat Tattooed Drunken Sailor at 4:59 (Hammerlock) by 83.
The Prophet bested Razzle Dazzle at 5:09 (Crescent Kick) by 98.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred*, and Beatrice pinned Kaptain Kryptonite*, TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley, and Solomon "the Strongman" Crowley at 16:42 (Stunner) by 14.

Card 28: Held in Johannesburg (Attendance: 37,686)

COT: Archangel Raziel overpowered Kaptain Kryptonite at 28:14 (The Raziel Rib-Breaker) by 3.
Kaptain Kryptonite overpowered Hal the Walking Disease at 1:50 (Back Elbow Smash) by 83.
TBABIT: Bearer of Palls defeated Hector Marinaro at 6:59 (Turnbuckle Smash) by 92.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley beat Luke Bartson at 3:46 (Mounted Punches) by 101.
The Lumberjack beat Shaun the Custodian at 4:48 (Back Elbow Smash) by 58.
West Coast title: TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley decked COT: Archangel Haniel at 28:09 (Diving Elbow Drop) by 1.

Sir Geldborg bested Razzle Dazzle at 3:33 (Hammerlock) by 94.
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* decked Kaptain Kryptonite, IMT: RC Savage, and VIRUS/LPPF: Buzzard* at 15:08 (Scorpion Deathlock) by 7.

Card 29: Held in Geneva (Attendance: 44,178)

Kaptain Kryptonite beat Paul the Flash at 3:42 (Back Elbow Smash) by 109.
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag beat Kaptain Kryptonite at 29:51 (Atomic Leg Drop) by 2.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley decked Hector Marinaro at 3:32 (Mounted Punches) by 91.
TBABIT: Broski Bradley over Luke Bartson at 3:34 (Disqualification: used belt to hit opponent).
The Lumberjack over Tattooed Drunken Sailor at 2:39 (Disqualification: loaded elbow pad).
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley bested TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 27:21 (Diving Elbow Drop) by 2.
The Prophet outmuscled Ultra Dazzle at 3:43 (Crescent Kick) by 105.
TBATBIT: "Mighty" Mac*, TBABIT: "Rugged" Roy, and "Gritty" Gil bested Hector Marinaro*, Major Payne, and Luke Bartson at 0:48 (Scorpion Deathlock) by 115.

Card 30: Held in Spokane (Attendance: 34,054)

Kaptain Kryptonite over l337 h4x02z at 3:44 (Disqualification: tied opponent up).
IMT: Terrence Super Bad Boyd overpowered Kaptain Kryptonite at 27:51 (Ghetto Dope) by 3.
TBABIT: "Gritty" Gil defeated Hector Marinaro at 1:44 (Turnbuckle Smash) by 90.
TBABIT: Beatrice bested Luke Bartson at 0:40 (Scorpion Deathlock) by 166.
TBABIT: Manute "the Chucker" Bol won over The Lumberjack at 27:32 (Atomic Leg Drop) by 4.
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag bested TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 27:25 (Atomic Leg Drop) by 1.
Sir Geldborg destroyed Ultra Dazzle at 4:02 (Hammerlock) by 101.
TBABIT: Bearer of Palls, Luke Warm, and Broski Bradley* bested Hector Marinaro*, Major Payne, and Luke Bartson at 0:46 (Scorpion Deathlock) by 112.

Card 31: Held in Algiers (Attendance: 42,285)

Kaptain Kryptonite bested SOS/PERFECT: Lucas Legend Lee at 5:22 (Back Elbow Smash) by 34.
Kaptain Kryptonite over Taz the Mobster Jr. at 0:47 (Count Out).
TBABIT: Alexandria decked Hector Marinaro at 6:54 (Turnbuckle Smash) by 92.
The Prophet bested Luke Bartson at 3:51 (Crescent Kick) by 104.
The Lumberjack annihilated Timbob Wrestlepants at 2:44 (Back Elbow Smash) by 101.
TV title: IMT: Terrence Super Bad Boyd decked TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 29:01 (Ghetto Dope) by 2.

The Prophet beat Ultimate Manthing at 5:01 (Crescent Kick) by 69.
TV Six-man titles: TBATBIT: "Mighty" Mac*, TBABIT: "Rugged" Roy, and "Gritty" Gil destroyed TBABIT: "Weeping" Willow, Bill Bonham, Jr., and Rock "Paper" Scissors* at 29:47 (Scorpion Deathlock) by 4.

Card 32: Held in Hazzard County (Attendance: 36,068)

Kaptain Kryptonite bested SOS/PERFECT: Thrasher A. Saputra at 6:22 (Back Elbow Smash) by 29.
COT: Archangel Uriel destroyed Kaptain Kryptonite at 28:41 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. beat Hector Marinaro at 2:15 (Fallaway Slam) by 92.
Sir Geldborg won over Luke Bartson at 4:20 (Hammerlock) by 100.
COT: Moses won over The Lumberjack at 29:27 (The Ten Commandments Tombstone) by 1.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley drew COT: Archangel Uriel at 6:02 (Double Disqualification).
Sir Geldborg over Ultimate Manthing at 27:56 (Disqualification: refused to break choke).
TBABIT: Bearer of Palls, Luke Warm, and Broski Bradley* destroyed TBABIT: "Weeping" Willow, Bill Bonham, Jr., and Rock "Paper" Scissors* at 28:04 (Scorpion Deathlock) by 1.

Card 33: Held in Montgomery (Attendance: 45,709)

Kaptain Kryptonite overpowered Gustav Steinburger at 2:46 (Back Elbow Smash) by 83.
COT: Archangel Azrael pinned Kaptain Kryptonite at 28:42 (The Azrael Armbar) by 4.
The Prophet pinned Hector Marinaro at 6:54 (Crescent Kick) by 94.
The Prophet over "Gun-Toting" Benny Sherriff at 5:44 (Count Out).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley beat The Lumberjack at 29:16 (Thought Drop) by 4.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley bested TBABIT: The Loose Cannon at 27:37 (Diving Elbow Drop) by 1.
The Prophet over Ricky the Wannabe King at 0:30 (Count Out).
TBABIT: Alexandria, Amazing Fred, and Beatrice* won over TBABIT: "Weeping" Willow, Bill Bonham, Jr., and Rock "Paper" Scissors* at 27:09 (Scorpion Deathlock) by 4.

Card 34: Held in Glasgow (Attendance: 36,956)

Kaptain Kryptonite defeated Jay "The Man of Wonder" Awesome at 1:12 (Turnbuckle Smash) by 119.
Kaptain Kryptonite pinned The Nobody at 2:27 (Back Elbow Smash) by 107.
Sir Geldborg defeated Hector Marinaro at 3:14 (Hammerlock) by 90.
Sir Geldborg outmuscled "Gun-Toting" Benny Sherriff at 4:20 (Hammerlock) by 67.
The Lumberjack outmuscled Job McJobberton at 4:59 (Back Elbow Smash) by 92.
COT: The First Seal annihilated TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 27:06 (The First Figure-Four) by 3.
Sir Geldborg outmuscled Ricky the Wannabe King at 3:10 (Hammerlock) by 104.

Card 35: Held in Youngstown (Attendance: 39,440)

Kaptain Kryptonite decked Buggawabble the Voodoo Prince at 4:07 (Back Elbow Smash) by 79.
VIRUS/LPPF: Trojan Surprise overpowered Kaptain Kryptonite at 18:44 (Scorpion Deathlock) by 7.
The Prophet over Doc Chapman at 12:37 (Count Out).
The Prophet beat Bling Dogg at 2:52 (Doomsday Driver) by 151.
The Lumberjack won over TBABIT: "Weeping" Willow at 27:18 (Stumpbuster) by 3.
COT: Archangel Ariel beat TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:36 (The Ariel Armbar) by 2.
The Prophet destroyed Marvin the Bruiser Cruiser at 6:35 (Crescent Kick) by 98.

Card 36: Held in Wilmington (Attendance: 43,349)

Kaptain Kryptonite won over Jerry Vitallio at 2:38 (Back Elbow Smash) by 95.
Kaptain Kryptonite annihilated Horace the Horrible at 2:51 (Muscle Buster) by 140.
Sir Geldborg pinned Doc Chapman at 6:58 (Hammerlock) by 78.
Sir Geldborg decked Bling Dogg at 1:37 (Shoulder Breaker) by 134.
The Lumberjack destroyed Razzle Dazzle at 4:56 (Back Elbow Smash) by 102.
IMT: The Masked Pervert outmuscled COT: Archangel Uriel at 29:04 (Perversions) by 2.
Sir Geldborg decked Marvin the Bruiser Cruiser at 2:17 (Hammerlock) by 94.

Card 37: Held in Echo (Attendance: 33,236)

Kaptain Kryptonite outmuscled Major Payne at 1:35 (Muscle Buster) by 175.
Kaptain Kryptonite decked FOE: Masked Brawler #6 at 3:28 (Back Elbow Smash) by 54.
The Prophet bested Wesley Swipes at 5:47 (Crescent Kick) by 97.
The Prophet outmuscled Carl Rhinestone at 1:09 (Crescent Kick) by 100.
The Lumberjack bested Ultra Dazzle at 3:03 (Back Elbow Smash) by 109.
IMT: Bobo Cuba overpowered TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 29:26 (The South Side Splash) by 3.
The Prophet bested Hal the Walking Disease at 5:15 (Crescent Kick) by 82.

Card 38: Held in Gander (Attendance: 32,359)

COT: The Sixth Seal overpowered Kaptain Kryptonite at 28:07 (The Sixth Spinebuster) by 1.
VIRUS/LPPF: Mad Mike Eaves decked Kaptain Kryptonite at 24:43 (Cradle DDT) by 9.
Sir Geldborg over Wesley Swipes at 4:50 (Disqualification: used steel chair).
Sir Geldborg over Carl Rhinestone at 1:51 (Disqualification: used belt to hit opponent).
The Lumberjack overpowered Ultimate Manthing at 6:35 (Back Elbow Smash) by 73.
COT: Archangel Michael outmuscled Timbob Wrestlepants at 2:22 (Crescent Kick) by 96 (non-title).
Sir Geldborg over Hal the Walking Disease at 3:40 (Disqualification: used powder).

Card 39: Held in Nashville (Attendance: 30,326)

Kaptain Kryptonite overpowered Luke Bartson at 1:04 (Back Elbow Smash) by 105.
Kaptain Kryptonite tied TBABIT: The Loose Cannon at 13:20 (No Contest).
Northeast title: COT: Archangel Jophiel bested TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 29:56 (The Jophiel Jackknife) by 4.

Sir Geldborg decked SOS/PERFECT: KoKo A. Sap at 5:56 (Hammerlock) by 41.
The Lumberjack pinned Ricky the Wannabe King at 4:57 (Back Elbow Smash) by 112.
COT: Archangel Michael pinned Job McJobberton at 2:17 (Crescent Kick) by 87 (non-title).
COT: Archangel Raguel beat TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag at 28:48 (The Raquel Rib-Breaker) by 3.

Card 40: Held in Bahrain (Attendance: 37,774)

Kaptain Kryptonite annihilated "Gun-Toting" Benny Sherriff at 7:04 (Back Elbow Smash) by 72.
VIRUS/LPPF: Vulture pinned Kaptain Kryptonite at 19:53 (Stunner) by 7.
The Prophet annihilated Grumbles the Clown at 1:46 (Crescent Kick) by 93.
The Prophet overpowered "The Rock Fox" Sly Creed at 2:51 (Crescent Kick) by 96.
The Lumberjack over Marvin the Bruiser Cruiser at 4:30 (Count Out).
COT: Archangel Michael decked Razzle Dazzle at 2:10 (Crescent Kick) by 97 (non-title).
Central Plains title: COT: Archangel Azrael destroyed IMT: Terrence Super Bad Boyd at 29:00 (The Azrael Armbar) by 1.

Card 41: Held in Talladega (Attendance: 35,341)

Kaptain Kryptonite beat Bling Dogg at 1:42 (Shoulder Breaker) by 134.
VIRUS/LPPF: Crow decked Kaptain Kryptonite at 27:25 (Stunner) by 3.
Sir Geldborg pinned Grumbles the Clown at 4:48 (Hammerlock) by 89.
Sir Geldborg won over "The Rock Fox" Sly Creed at 3:41 (Hammerlock) by 92.
The Lumberjack overpowered Hal the Walking Disease at 3:20 (Back Elbow Smash) by 86.
COT: Archangel Michael annihilated Ultra Dazzle at 4:43 (Crescent Kick) by 104 (non-title).
COT: Archangel Sandalphon pinned IMT: RC Savage at 28:31 (The Sandalphon Spear) by 2 (World).

Card 42: Held in Boston (Attendance: 46,964)

Kaptain Kryptonite defeated Carl Rhinestone at 4:09 (Back Elbow Smash) by 101.
Kaptain Kryptonite defeated IMT/EXILE: Immortal Thor at 7:20 (Back Elbow Smash) by 37.
COT: Archangel Metatron defeated TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 29:00 (The Metatron Moonsault) by 1.
IMT: Terrence Super Bad Boyd outmuscled COT: Archangel Gabriel at 13:56 (Ghetto Dope) by 21.
The Lumberjack over Taz the Mobster Jr. at 3:33 (Disqualification: used belt to hit opponent).
COT: Archangel Michael bested Ultimate Manthing at 4:54 (Crescent Kick) by 68 (non-title).
The Prophet annihilated The Nobody at 3:10 (Crescent Kick) by 106.

Card 43: Held in Kincaid (Attendance: 33,730)

Kaptain Kryptonite decked SOS/PERFECT: KoKo A. Sap at 7:57 (Back Elbow Smash) by 46.
The Prophet pinned Awesome Sean MCA at 8:01 (Crescent Kick) by 45.
COT: Archangel Metatron decked TBABIT: The Loose Cannon at 28:55 (The Metatron Moonsault) by 2.
IMT: Terrence Super Bad Boyd bested COT: The Fifth Seal at 28:41 (Ghetto Dope) by 5.
COT: Archangel Sandalphon decked The Lumberjack at 27:09 (The Sandalphon Spear) by 5.
COT: Archangel Michael beat Ricky the Wannabe King at 3:48 (Crescent Kick) by 107 (non-title).
Sir Geldborg destroyed The Nobody at 1:07 (Hammerlock) by 102.

Card 44: Held in Tuscaloosa (Attendance: 49,934)

Kaptain Kryptonite defeated "The Rock Fox" Sly Creed at 5:36 (Back Elbow Smash) by 97.
Sir Geldborg over Awesome Sean MCA at 4:19 (Count Out).
COT: Archangel Raziel beat The Lumberjack at 29:44 (The Raziel Rib-Breaker) by 3.
Mid-Atlantic title: IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield defeated TBABIT: The Loose Cannon at 28:35 (Demon Drop) by 4.

The Lumberjack destroyed FOE: Masked Brawler #6 at 6:40 (Back Elbow Smash) by 57.
COT: Archangel Michael destroyed Marvin the Bruiser Cruiser at 3:49 (Crescent Kick) by 97 (non-title).
The Prophet annihilated Horace the Horrible at 4:13 (Crescent Kick) by 67.

Card 45: Held in Honolulu (Attendance: 31,885)

Kaptain Kryptonite pinned COT: Archangel Gabriel at 10:47 (Muscle Buster) by 18.
COT: The Seventh Seal pinned The Lumberjack at 29:51 (The Seventh Superplex) by 4.
The Lumberjack annihilated Paul the Flash at 3:27 (Back Elbow Smash) by 112.
Mailcount Man drew COT: The Third Seal at 3:27 (Double Disqualification).
The Lumberjack defeated IMT/EXILE: Immortal Thor at 7:07 (Back Elbow Smash) by 40.
COT: Archangel Michael beat Hal the Walking Disease at 4:11 (Crescent Kick) by 81 (non-title).
Sir Geldborg decked Horace the Horrible at 2:02 (Jackhammer) by 140.

Card 46: Held in the Bronx (Attendance: 37,689)

Kaptain Kryptonite won over COT: The Fifth Seal at 29:10 (Muscle Buster) by 2.
TBABIT: Debate Club Captain pinned COT: Archangel Jeremiel at 29:08 (Atomic Leg Drop) by 5.
COT: Archangel Michael annihilated Paul the Flash at 1:41 (Crescent Kick) by 107 (non-title).
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley annihilated Mailcount Man at 28:55 (Diving Elbow Drop) by 1.
Preacherman tied COT: The Third Seal (Time Limit).
COT: Archangel Michael won over FOE: Masked Brawler #6 at 4:40 (Crescent Kick) by 52 (non-title).
The Prophet over FOE: Masked Brawler #6 at 9:02 (Count Out).

Card 47: Held in Basel (Attendance: 47,115)

COT: Archangel Zadkiel outmuscled Kaptain Kryptonite at 15:16 (The Zadkiel Zig-Zag) by 8.
TBABIT: Debate Club Captain decked Mailcount Man at 17:03 (Atomic Leg Drop) by 8.
The Prophet decked Paul the Flash at 4:54 (Crescent Kick) by 108.
Mailcount Man drew COT: Archangel Haniel at 10:37 (Double Count Out).
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley annihilated Preacherman at 29:24 (Diving Elbow Drop) by 1.
COT: Archangel Michael won over IMT/EXILE: Immortal Thor at 6:45 (Crescent Kick) by 35 (non-title).
Sir Geldborg defeated FOE: Masked Brawler #6 at 4:06 (Hammerlock) by 49.

Card 48: Held in Homewood (Attendance: 39,102)

Kaptain Kryptonite overpowered Sexy Jesse Flexx at 3:25 (Back Elbow Smash) by 75.
TBABIT: Debate Club Captain overpowered All + All Man at 17:15 (Atomic Leg Drop) by 8.
Sir Geldborg pinned Paul the Flash at 4:38 (Hammerlock) by 104.
Mailcount Man annihilated TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 27:00 (Mailcount Mayhem) by 1.
Preacherman drew COT: Archangel Haniel at 18:42 (Double Count Out).
TBABIT: Manute "the Chucker" Bol bested COT: Archangel Haniel at 27:34 (Atomic Leg Drop) by 4 (non-title).
The Prophet destroyed IMT/EXILE: Immortal Thor at 8:31 (Crescent Kick) by 36.

Card 49: Held in Copenhagen (Attendance: 43,291)

Kaptain Kryptonite bested Zack Waddlehead at 0:51 (Back Elbow Smash) by 138.
TBABIT: Debate Club Captain pinned The Human Jackhammer at 21:56 (Atomic Leg Drop) by 8.
The Prophet over l337 h4x02z at 2:48 (Count Out).
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag annihilated Mailcount Man at 28:36 (Atomic Leg Drop) by 2.
Preacherman won over TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 27:05 (Flaming Sword of Wrath) by 1.
COT: Archangel Haniel tied Korporal Kryptonite at 6:01 (Double Disqualification).
Sir Geldborg annihilated IMT/EXILE: Immortal Thor at 10:25 (Hammerlock) by 32.

Card 50: Held in Miami (Attendance: 43,042)

Kaptain Kryptonite decked IMT/Exile: Immortal Zeus at 6:19 (Flying Dropkick) by 40.
TBABIT: Debate Club Captain destroyed Preacherman at 19:08 (Atomic Leg Drop) by 8.
Sir Geldborg destroyed l337 h4x02z at 4:42 (Hammerlock) by 68.
COT: Archangel Uriel annihilated Mailcount Man at 29:49 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
TBABIT: "Hot Tag" Jerry Zag decked Preacherman at 27:24 (Atomic Leg Drop) by 2.
COT: Archangel Haniel tied Kaptain Midnite (Time Limit).
IMT: Bobo Cuba* and SOS/PERFECT: The Goat annihilated Kaptain Kryptonite* at 27:59 (The South Side Splash) by 3 (handicap).

Card 51: Held in Dover (Attendance: 49,743)

Kaptain Kryptonite tied The Lumberjack at 4:48 (Double Count Out).
TBABIT: Debate Club Captain won over Brisco McDaniel at 19:47 (Atomic Leg Drop) by 8.
The Prophet overpowered SOS/PERFECT: Lucas Legend Lee at 8:12 (Fallaway Slam) by 39.
Mailcount Man drew TBABIT: The Loose Cannon at 5:58 (No Contest).
IMT: Terrence Super Bad Boyd defeated Preacherman at 29:48 (Ghetto Dope) by 3.
COT: Archangel Haniel drew Nite Rider at 4:38 (Double Disqualification).
IMT: Bobo Cuba and COT: Archangel Raguel* defeated Kaptain Kryptonite* at 18:44 (Scorpion Deathlock) by 12 (handicap).

Card 52: Held in Perth (Attendance: 35,527)

Kaptain Kryptonite won over Full Nelson Andrews at 3:16 (Back Elbow Smash) by 111.
TBABIT: Debate Club Captain beat TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 24:47 (Atomic Leg Drop) by 7 (non-title).
The Prophet outmuscled Gustav Steinburger at 4:05 (Crescent Kick) by 82.
All + All Man tied COT: The Third Seal (Time Limit).
COT: Archangel Uriel beat Preacherman at 28:57 (The Uriel Upside Down DDT) by 1.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley destroyed COT: Archangel Haniel at 27:51 (Thought Drop) by 4 (non-title).
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* beat Kaptain Kryptonite and TBABIT: "The Vicious Vegan" Vortimer Vaughn* at 7:31 (Superplex) by 15.

Card 53: Held in Oneida (Attendance: 48,515)

COT: The Fourth Seal bested Kaptain Kryptonite at 17:55 (The Fourth Flying Forearm) by 7.
TBABIT: Debate Club Captain beat COT: Archangel Chamuel at 29:23 (Atomic Leg Drop) by 3.
Sir Geldborg overpowered Gustav Steinburger at 5:22 (Hammerlock) by 78.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley won over All + All Man at 28:43 (Diving Elbow Drop) by 1.
Preacherman drew TBABIT: The Loose Cannon (Time Limit).
COT: Archangel Haniel decked TBABIT: "Weeping" Willow at 28:14 (The Haniel Hammerlock) by 3.
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* over Kaptain Kryptonite* and SOS/PERFECT: The GOAT Al Saputra at 3:56 (Disqualification: refused to break choke).

Card 54: Held in Liverpool (Attendance: 47,591)

Kaptain Kryptonite pinned Earthworm Jem at 2:37 (Back Elbow Smash) by 126.
TBABIT: Debate Club Captain won over COT: The Second Seal at 29:25 (Atomic Leg Drop) by 4.
The Prophet over Jay "The Man of Wonder" Awesome at 3:32 (Count Out).
All + All Man tied COT: Archangel Haniel (Time Limit).
COT: Archangel Michael over Full Nelson Andrews at 7:52 (Count Out) (non-title).
COT: Abraham tied TBABIT: The Loose Cannon (Time Limit).
TBABIT: Bill Bonham, Jr. and Rock "Paper" Scissors* destroyed Kaptain Kryptonite and IMT: Mr. Justice Trace Tensen* at 15:21 (Superplex) by 15.

Interleague Matches

Wolf's Den/LPPF: BTY (LSL) outmuscled The Human Jackhammer (NBL) at 23:21 (The Big Flush) by 10 (24/7).
Wolf's Den/LPPF: BTY (LSL) decked IMT: Mr. Justice Trace Tensen (NBL) at 29:18 (The Big Flush) by 3 (24/7).
Wolf's Den/LPPF: BTY (LSL) overpowered TBABIT: Broski Bradley (NBL) at 29:47 (The Big Flush) by 2 (24/7).
Wolf's Den/LPPF: BTY (LSL) bested COT: Archangel Raphael (NBL) at 18:36 (The Big Flush) by 11 (24/7).

Battle Royal: Held in Galveston (Attendance: 32,539)

All + All Man was given $1,000 in imaginary earnings when Nite Rider threw him out of the ring.
Nite Rider took home $1,100 after IMT: The Masked Pervert threw him onto the concrete floor.
Mailcount Man gained $1,200 when he got flung out of the ring by Brisco McDaniel.
Sir Geldborg gained $1,300 when he got flipped onto the announcer's table by The Lumberjack.
Kaptain Kryptonite collected $1,400 when The Prophet threw him out of the ring.
Preacherman earned $1,500 when he got thrown out by IMT: Terrence Super Bad Boyd.
Brisco McDaniel snatched $1,600 when he got tossed out of the ring by The Human Jackhammer.
Kaptain Midnite received a quick $1,700 when he was thrown out by IMT: The Masked Pervert.
The Human Jackhammer won $1,800 when IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield threw him out.
IMT: Bobo Cuba nabbed $1,900 when he was thrown out of the ring by TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley.
IMT: Terrence Super Bad Boyd took home $2,000 after he was thrown into some chairs at ringside by IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield.
IMT: The Masked Pervert made $2,100 when he was flung out by The Lumberjack and IMT: RC Savage.
IMT: RC Savage received $2,200 after getting thrown onto the concrete floor by IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield.
IMT: Mr. Fantastic Jake Hetfield won $2,300 when IMT: Mr. Justice Trace Tensen tossed him out of the ring.
IMT: Mr. Justice Trace Tensen collected $2,400 after he was tossed out of the ring by Korporal Kryptonite.
Korporal Kryptonite pocketed $2,500 when The Prophet flung him out.
The Lumberjack collected $2,600 when he got thrown onto the announcer's table by TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley.
The Prophet nabbed $2,700 after he was thrown outside the ring by TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley won the battle royal and the $30,000 purse.

NewsJoin the IWAHandbookPricesLeaguesResultsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us
Entire site contents copyright 2021 Worlds Unlimited, Inc. All rights reserved.