IWA RESULTS
NewsJoin the IWAHandbookPricesLeaguesResultsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us

BOUNTY HUNTER LEAGUE

BULLETIN #37 -- SUMMER 2022

Card 1: Held at Betty's Boop (Attendance: 43,738)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando beat Model 8D8 at 5:07 (Crescent Kick) by 72.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley won over Morgan at 0:55 (Stunner) by 149.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley defeated Jenna Zan Arbor at 1:27 (Thought Drop) by 158.
ORDER/PnK: Pinkee over Sentinel A at 17:26 (Count Out) (non-title).
AoS/ORDER: Morgana Le Faye over Two-Gun Mojo at 8:14 (Count Out).
ORDER/PPA: Egor destroyed Whitney Hagas at 3:52 (European Uppercut) by 95.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones pinned Rudolf Bliss at 3:26 (Palm Strike) by 98.
ORDER/PPA: Doc Porkenstein beat AoS/ORDER: Irish Rose at 29:18 (Bloody Scalpel) by 2.
Main event: ORDER/PnK: Pinkee won over ORDER/PPA: Tusk the Warrior at 59:44 (Quiet the Voices) by 2.

Card 2: Held on Heifong VII (Attendance: 45,573)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando overpowered Morgan at 2:15 (Stunner) by 157.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye beat Morgan at 1:46 (Stunner) by 149.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye destroyed Jenna Zan Arbor at 0:26 (Pork Chopper) by 155.
ORDER/PnK: Tosha Paul decked Sentinel A at 3:44 (Cobra Clutch) by 119.
ORDER/PnK: Pinkee over Two-Gun Mojo at 2:24 (Count Out) (non-title).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley won over Wen at 7:20 (Crescent Kick) by 71.
ORDER/PPA: Egor won over Rudolf Bliss at 3:43 (European Uppercut) by 92.
ORDER: Little Dead Rotting Hood destroyed ORDER: Duff Doogan at 28:53 (The Death Coil Submission) by 5.
Main event: ORDER/PnK: Tosha Paul beat ORDER/PnK: Pinkee at 43:00 (Screaming Insanity) by 2.

Card 3: Held in the Phazon Mines (Attendance: 44,620)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando defeated Model 224 at 2:16 (Stunner) by 158.
ORDER/PnK: Pinkee won over Morgan at 2:27 (Slingshot Suplex) by 151 (non-title).
ORDER/PnK: Pinkee won over Jenna Zan Arbor at 0:30 (Quiet the Voices) by 159 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones beat Sentinel A at 3:26 (Stunner) by 122.
ORDER/PPA: Egor bested Two-Gun Mojo at 2:37 (Stunner) by 122.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Wen at 2:39 (Palm Strike) by 84.
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall bested BNC: Hugo Dangerfield at 29:12 (Black and Blue) by 3 (non-title).
ORDER/PnK: Tosha Paul pinned ORDER: Duff Doogan at 23:25 (Screaming Insanity) by 9.
Main event: ORDER/PnK: Tosha Paul defeated ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 55:28 (Screaming Insanity) by 2.

Card 4: Held at the Sanctuary Cantina (Attendance: 48,016)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando pinned Udai at 1:10 (Cross-Armbar) by 105.
ORDER/PnK: Tosha Paul overpowered Morgan at 2:24 (Stunner) by 154.
ORDER/PnK: Tosha Paul over Jenna Zan Arbor at 4:42 (Disqualification: pushed ref).
AoS/ORDER: Simon Fowler annihilated Sentinel A at 4:56 (Superplex) by 122.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley bested Badger at 4:40 (Palm Strike) by 113.
ORDER/PPA: Egor beat Wen at 4:08 (European Uppercut) by 78.
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall decked BNC: Christopher Anarchy at 23:20 (Black and Blue) by 10 (non-title).
ORDER: Duff Doogan over VIRUS/FLOCK: Choir Boy Lukas at 3:00 (Disqualification: used powder).
Main event: ORDER/PnK: Tosha Paul outmuscled ORDER: Duff Doogan at 18:36 (Screaming Insanity) by 9.

Card 5: Held in Cape Tavern (Attendance: 44,671)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando defeated Giraffe at 5:09 (Crescent Kick) by 75.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones pinned Morgan at 1:10 (Cobra Clutch) by 154.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Jenna Zan Arbor at 1:22 (The Kool-Aid) by 163.
AoS/ORDER: Irish Rose over Sentinel A at 6:14 (Count Out).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Badger at 5:04 (Palm Strike) by 82.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley beat Teddy Bomber at 4:59 (Crescent Kick) by 90.
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall decked ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 29:46 (Black and Blue) by 4.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones beat ORDER: Duff Doogan at 10:53 (The Kool-Aid) by 11 (Guest Referee: Donald "Dutch" Dixon).
Main event: ORDER/PnK: Tosha Paul overpowered ORDER/PPA: Egor at 52:11 (Screaming Insanity) by 1.

Card 6: Held at Klang's Place (Attendance: 48,407)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando won over Chessmaster at 2:11 (Crescent Kick) by 87.
AoS/ORDER: Simon Fowler outmuscled Morgan at 1:31 (Cradle Suplex) by 155.
AoS/ORDER: Simon Fowler defeated Jenna Zan Arbor at 1:49 (Stare into my Eyes) by 161.
ORDER/PPA: Egor beat Sentinel A at 2:03 (Stunner) by 120.
ORDER/PPA: Egor bested Badger at 3:34 (European Uppercut) by 76.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley bested Izuma at 2:09 (Crescent Kick) by 101.
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall outmuscled ORDER: Duff Doogan at 13:47 (Black and Blue) by 11 (Guest Referee: Izuma).
AoS/ORDER: Simon Fowler destroyed ORDER: Duff Doogan at 15:21 (Stare into my Eyes) by 9.
Main event: ORDER/PnK: Tosha Paul bested ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 30:04 (Screaming Insanity) by 1.

Card 7: Held at the Orbit Drive-In (Attendance: 30,202)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando bested Mad Pierrot at 2:00 (Crescent Kick) by 97.
AoS/ORDER: Irish Rose destroyed Morgan at 1:58 (Slingshot Suplex) by 150.
AoS/ORDER: Irish Rose pinned Jenna Zan Arbor at 0:25 (Shillelagh Chokeout) by 157.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley annihilated Phantoon at 7:34 (Flying Dropkick) by 72.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley bested Sidon Prax at 4:26 (Crescent Kick) by 98.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley over Kast Rook at 4:10 (Disqualification: used brass knuckles).
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall bested ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 27:01 (Black and Blue) by 3 (non-title).
AoS/ORDER: Irish Rose won over ORDER: Duff Doogan at 27:40 (Shillelagh Chokeout) by 5.
Main event: ORDER/PnK: Tosha Paul annihilated AoS/ORDER: Irish Rose at 38:49 (Screaming Insanity) by 4.

Card 8: Held in Royale-les-Eaux (Attendance: 35,309)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando decked Jenna Zan Arbor at 0:24 (Sleeper) by 151.
ORDER/PPA: Egor pinned Morgan at 1:11 (Cradle Suplex) by 152.
ORDER/PPA: Egor over Jenna Zan Arbor at 3:45 (Disqualification: used brass knuckles).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley won over Phantoon at 5:50 (Flying Dropkick) by 72.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley outmuscled Sidon Prax at 4:37 (Crescent Kick) by 98.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley pinned Rudolf Bliss at 4:55 (Crescent Kick) by 85.
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall bested AoS/ORDER: Simon Fowler at 27:57 (Black and Blue) by 2 (non-title).
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster over VIRUS/FLOCK: Choir Boy Ezekiel at 9:17 (Count Out).
Main event: ORDER/PnK: Tosha Paul destroyed BNC: Christopher Anarchy at 37:38 (Screaming Insanity) by 8.

Card 9: Held at One-Eyed Jacks (Attendance: 39,700)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando outmuscled Lumiya at 3:21 (Crescent Kick) by 91.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley over Model 224 at 4:46 (Disqualification: used brass knuckles).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley outmuscled Lumiya at 6:40 (Crescent Kick) by 87.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye bested Phantoon at 1:30 (Chickenwing) by 76.
ORDER/PnK: Pinkee pinned Sidon Prax at 3:51 (European Uppercut) by 102 (non-title).
BNC: Hugo Dangerfield annihilated TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley at 29:13 (Fortune Tequila Sunrise) by 2.
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall won over AoS/ORDER: Irish Rose at 24:30 (Black and Blue) by 6 (non-title).
Northeast title: ORDER/PnK: Tosha Paul won over ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 28:18 (Screaming Insanity) by 1.

Main event: AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando won over ORDER/PnK: Tosha Paul at 56:10 (The Big Reveal) by 3.

Card 10: Held at the Kessel Club (Attendance: 49,133)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando over Metal Ridley at 12:45 (Count Out).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley over Model 224 at 1:22 (Disqualification: tied opponent up).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley pinned Lumiya at 2:10 (Crescent Kick) by 87.
ORDER/PnK: Pinkee outmuscled Phantoon at 7:32 (Chickenwing) by 74 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones bested Sidon Prax at 2:59 (Palm Strike) by 111.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley decked BNC: Christopher Anarchy at 27:54 (Sleeper) by 3.
Mid-Atlantic title: TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall bested ORDER/PPA: Egor at 28:52 (Black and Blue) by 3.

ORDER/PnK: Tosha Paul outmuscled ORDER: Stoner Crushwall at 28:15 (Screaming Insanity) by 3.
Main event: AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando decked BNC: Hugo Dangerfield at 30:14 (The Big Reveal) by 4.

Card 11: Held at Chado's Pub (Attendance: 43,212)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando bested Invid Sentinel at 2:46 (Sleeper) by 155.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye beat Model 224 at 2:25 (Pork Chopper) by 177.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye annihilated Lumiya at 2:23 (Palm Strike) by 93.
ORDER/PnK: Tosha Paul over Phantoon at 6:19 (Disqualification: pushed ref).
ORDER/PPA: Egor over Sidon Prax at 3:56 (Count Out).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley decked ORDER: Duff Doogan at 24:04 (Thought Drop) by 6.
ORDER/PPA: Tusk the Warrior bested VIRUS/FLOCK: Choir Boy Jebediah at 11:19 (Bloody Tusk) by 21 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones pinned ORDER/PnK: Tosha Paul at 28:48 (The Kool-Aid) by 2.
Main event: AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando destroyed AoS/ORDER: Simon Fowler at 57:46 (The Big Reveal) by 3.

Card 12: Held at the Jetters Bar (Attendance: 44,456)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando over Ancient Minister at 3:51 (Count Out).
ORDER/PnK: Pinkee beat Model 224 at 2:47 (Slingshot Suplex) by 152 (non-title).
ORDER/PnK: Pinkee pinned Lumiya at 2:59 (European Uppercut) by 91 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Phantoon at 5:33 (Crescent Kick) by 81.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley destroyed Asimov Solenson at 6:18 (Crescent Kick) by 53.
ORDER/PnK: Tosha Paul outmuscled TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley at 28:13 (Screaming Insanity) by 3.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster overpowered SOS/|: Miyamoto Matsu at 28:33 (Monster Hug) by 2.
ORDER/PnK: Tosha Paul drew AoS/ORDER: Simon Fowler at 8:31 (Double Count Out).
Main event: AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando won over AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 19:06 (The Big Reveal) by 9.

Card 13: Held at the Bohemian Junkheap (Attendance: 33,155)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando over Crispin Hoedaack at 2:14 (Disqualification: used steel chair).
ORDER/PnK: Tosha Paul annihilated Model 224 at 0:34 (Screaming Insanity) by 183.
ORDER/PnK: Tosha Paul overpowered Lumiya at 4:17 (Palm Strike) by 96.
AoS/ORDER: Simon Fowler won over Phantoon at 1:36 (Flying Dropkick) by 77.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley destroyed Asimov Solenson at 2:49 (Crescent Kick) by 53.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster beat TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley at 28:54 (Monster Hug) by 2.
ORDER/PPA: Egor overpowered SOS/|: Arimo Katokuari at 28:05 (Mop Bucket Slam) by 1.
ORDER/PnK: Tosha Paul outmuscled AoS/ORDER: Irish Rose at 28:23 (Screaming Insanity) by 4 (non-title).
Main event: AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando annihilated ORDER: "The Answer" Timothy Rumblecrunch at 47:29 (The Big Reveal) by 4.

Card 14: Held at The Montecito (Attendance: 35,974)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando annihilated Sentinel A at 2:11 (Sleeper) by 125.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Model 224 at 2:58 (The Kool-Aid) by 185.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones annihilated Lumiya at 4:23 (Palm Strike) by 100.
AoS/ORDER: Irish Rose overpowered Phantoon at 6:20 (Palm Strike) by 81.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Asimov Solenson at 7:08 (Palm Strike) by 66.
AoS/ORDER: Simon Fowler bested TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley at 28:25 (Stare into my Eyes) by 3.
BNC: Hugo Dangerfield outmuscled ORDER/PPA: Tusk the Warrior at 28:06 (Fortune Tequila Sunrise) by 3.
ORDER/PnK: Tosha Paul outmuscled ORDER/PPA: Egor at 28:24 (Screaming Insanity) by 1.

Card 15: Held at Cid's Parlor (Attendance: 46,873)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando overpowered Phantoon at 1:34 (Headbutt) by 76.
DOD/ORDER: Wolfman Joe decked Model 224 at 0:47 (Cradle Suplex) by 182.
AoS/ORDER: Simon Fowler bested Lumiya at 2:30 (Chickenwing) by 92.
ORDER/PPA: Egor over Phantoon at 6:57 (Disqualification: refused to break choke).
ORDER/PPA: Egor over Asimov Solenson at 3:36 (Count Out).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley outmuscled AoS/ORDER: Irish Rose at 27:39 (Thought Drop) by 1.
BNC: Hugo Dangerfield overpowered AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 28:27 (Fortune Tequila Sunrise) by 5.
AoS/ORDER: Simon Fowler overpowered ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 29:53 (Stare into my Eyes) by 1 (non-title).

Card 16: Held on Paradise Road (Attendance: 32,379)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando overpowered Darts Dnar at 2:14 (Crescent Kick) by 89.
DOD/ORDER: Foxman Rob annihilated Model 224 at 1:43 (Cradle Suplex) by 179.
AoS/ORDER: Irish Rose annihilated Lumiya at 2:13 (Chickenwing) by 97.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley annihilated Darts Dnar at 5:04 (Crescent Kick) by 85.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley defeated TA-175 at 2:02 (Sunset Flip) by 116.
ORDER/PPA: Egor annihilated TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley at 27:34 (Mop Bucket Slam) by 2.
BNC: Hugo Dangerfield destroyed ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 29:49 (Fortune Tequila Sunrise) by 1.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster outmuscled AoS/ORDER: Irish Rose at 28:00 (Monster Hug) by 3.

Card 17: Held at The Red Dragon (Attendance: 37,706)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando bested Roogan at 2:37 (Cross-Armbar) by 122.
AoS/ORDER: Simon Fowler defeated Model 224 at 2:33 (Cradle Suplex) by 156.
ORDER/PPA: Egor defeated Lumiya at 5:42 (European Uppercut) by 94.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley decked Darts Dnar at 2:42 (Crescent Kick) by 85.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley won over TA-175 at 0:38 (Sunset Flip) by 119.
ORDER/PPA: Egor defeated Jayne Cobb at 1:16 (Rib Breaker) by 128.
BNC: Hugo Dangerfield overpowered ORDER: Duff Doogan at 15:45 (Fortune Tequila Sunrise) by 8.
AoS/ORDER: Simon Fowler destroyed DOD/ORDER: Wolfman Joe at 28:47 (Stare into my Eyes) by 1.

Card 18: Held at Zerria's Bar (Attendance: 34,201)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando destroyed Draygon at 1:36 (The Big Reveal) by 130.
AoS/ORDER: Irish Rose destroyed Model 224 at 0:47 (Shillelagh Chokeout) by 179.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley beat Metal Ridley at 0:48 (Flying Dropkick) by 113.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye defeated Darts Dnar at 4:39 (Palm Strike) by 91.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over TA-175 at 6:15 (Palm Strike) by 66.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones decked Teddy Bomber at 4:42 (Palm Strike) by 103.
ORDER/PnK: Tosha Paul decked BNC: Hugo Dangerfield at 27:46 (Screaming Insanity) by 1 (non-title).
AoS/ORDER: Simon Fowler destroyed AoS/ORDER: Irish Rose at 27:19 (Stare into my Eyes) by 4 (non-title).

Card 19: Held at The Corellian Spike (Attendance: 37,572)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando annihilated Darnac at 3:50 (Crescent Kick) by 80.
ORDER/PPA: Egor annihilated Model 224 at 2:59 (Mop Bucket Slam) by 182.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley annihilated Metal Ridley at 0:44 (Flying Dropkick) by 113.
ORDER/PnK: Pinkee defeated Darts Dnar at 3:19 (European Uppercut) by 89 (non-title).
ORDER/PPA: Egor overpowered TA-175 at 1:03 (Slingshot Suplex) by 121.
ORDER/PPA: Egor won over Teddy Bomber at 1:27 (Mop Bucket Slam) by 171.
BNC: Hugo Dangerfield destroyed ORDER: Sundog Tazer at 27:45 (Fortune Tequila Sunrise) by 4.
AoS/ORDER: Simon Fowler beat ORDER/PPA: Egor at 29:50 (Stare into my Eyes) by 1.

Card 20: Held at Betty's Bottom (Attendance: 48,963)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando beat Two-Gun Mojo at 0:45 (Sleeper) by 127.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Udai at 3:06 (Chickenwing) by 98.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye over Metal Ridley at 12:13 (Count Out).
ORDER/PnK: Tosha Paul annihilated Darts Dnar at 4:52 (Palm Strike) by 94.
BNC: Hugo Dangerfield won over TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 28:05 (Fortune Tequila Sunrise) by 5.
ORDER/PPA: Egor over Rick Deckard at 3:06 (Disqualification: manager in ring).
BNC: Hugo Dangerfield drew ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 13:37 (Double Count Out).
Pacific Northwest title: ORDER/PPA: Egor overpowered AoS/ORDER: Irish Rose at 29:43 (Mop Bucket Slam) by 3.

Card 21: Held at the Losers Bar and Grill (Attendance: 39,632)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando decked Sidon Prax at 2:38 (Crescent Kick) by 102.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley pinned Udai at 3:08 (Chickenwing) by 98.
ORDER/PnK: Pinkee outmuscled Metal Ridley at 1:36 (Chickenwing) by 115 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Darts Dnar at 6:38 (Palm Strike) by 98.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley defeated BNC: Christopher Anarchy at 27:10 (Diving Elbow Drop) by 2.
TBABIT: "The Man" Scott Gerran overpowered BNC: Hugo Dangerfield at 16:43 (We're Done Here) by 6 (non-title).
BNC: Hugo Dangerfield destroyed ORDER: Sundog Razor at 28:52 (Fortune Tequila Sunrise) by 5.
ORDER/PPA: Egor bested BNC: "The Slam Master" JG Clark at 27:18 (Mop Bucket Slam) by 2.

Card 22: Held at Paramount Ranch (Attendance: 39,143)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando defeated TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 18:15 (The Big Reveal) by 9.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye bested Udai at 4:31 (Palm Strike) by 71.
ORDER/PnK: Tosha Paul overpowered Metal Ridley at 1:22 (Rib Breaker) by 118.
AoS/ORDER: Simon Fowler pinned Darts Dnar at 3:09 (Chickenwing) by 90.
TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley destroyed ORDER: Duff Doogan at 29:08 (Diving Elbow Drop) by 3.
TBABIT: "The Man" Scott Gerran beat BNC: Christopher Anarchy at 18:06 (Sleeper) by 11 (non-title) (Guest Referee: Lumiya).
Southwest title: VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones annihilated BNC: Hugo Dangerfield at 27:01 (The Kool-Aid) by 3.

VIRUS/FLOCK: Deacon Dave and Deaconess Mary Lou* defeated ORDER/PPA: Tusk the Warrior* and Doc Porkenstein at 19:25 (Free Your Heart) by 14.

Card 23: Held at the Atomic Punk (Attendance: 30,140)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando beat TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 23:23 (The Big Reveal) by 9.
ORDER/PnK: Pinkee outmuscled Udai at 5:33 (European Uppercut) by 69 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones bested Metal Ridley at 2:58 (Crescent Kick) by 122.
AoS/ORDER: Irish Rose outmuscled Darts Dnar at 6:43 (Chickenwing) by 95.
ORDER/PnK: Tosha Paul won over TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 16:11 (Screaming Insanity) by 6.
East Coast title: TBABIT: "The Man" Scott Gerran pinned ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 16:06 (We're Done Here) by 7.

AoS/ORDER: Simon Fowler bested BNC: Hugo Dangerfield at 29:43 (Stare into my Eyes) by 1.
League Tag-team titles: VIRUS/FLOCK: Deacon Dave and Deaconess Mary Lou* pinned ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor at 14:15 (Free Your Heart) by 12.

Card 24: Held at The Exotic Exhibit (Attendance: 48,215)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando decked TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley at 21:20 (The Big Reveal) by 6.
ORDER/PnK: Tosha Paul annihilated Udai at 4:45 (Palm Strike) by 74.
AoS/ORDER: Simon Fowler annihilated Metal Ridley at 1:59 (Flying Dropkick) by 118.
ORDER/PPA: Egor annihilated Darts Dnar at 4:07 (European Uppercut) by 92.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster annihilated TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 29:52 (Monster Hug) by 5.
TBABIT: "The Man" Scott Gerran won over ORDER: Duff Doogan at 12:56 (We're Done Here) by 14 (non-title).
BNC: Hugo Dangerfield beat AoS/ORDER: Irish Rose at 29:16 (Fortune Tequila Sunrise) by 3.
ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor beat VIRUS/FLOCK: Deaconess Mary Lou* and EDGE: Boxersaur Briefs at 28:59 (Every Dog Has Its Day) by 2.

Card 25: Held at the Glow Dome (Attendance: 32,262)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando destroyed Teddy Bomber at 2:09 (Crescent Kick) by 94.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Udai at 2:46 (Flying Dropkick) by 108.
AoS/ORDER: Irish Rose overpowered Metal Ridley at 2:33 (Palm Strike) by 122.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley pinned Roogan at 4:26 (Chickenwing) by 115.
AoS/ORDER: Simon Fowler annihilated TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 21:22 (Stare into my Eyes) by 6.
TBABIT: "The Man" Scott Gerran destroyed ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 16:33 (We're Done Here) by 6 (non-title).
BNC: Hugo Dangerfield drew ORDER/PPA: Egor at 1:25 (No Contest).
ORDER/PPA: Tusk the Warrior* and Doc Porkenstein over Model 224* and Udai at 2:53 (Disqualification: tied opponent up).

Card 26: Held at The Wooden Nickel Casino (Attendance: 42,548)

TBABIT: "The Man" Scott Gerran pinned AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando at 28:21 (We're Done Here) by 2 (non-title).
AoS/ORDER: Simon Fowler bested Udai at 7:14 (Chickenwing) by 70.
ORDER/PPA: Egor won over Metal Ridley at 4:11 (Palm Strike) by 119.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley beat Roogan at 2:45 (Chickenwing) by 115.
AoS/ORDER: Irish Rose annihilated TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 28:29 (Shillelagh Chokeout) by 2.
TBABIT: "The Man" Scott Gerran pinned AoS/ORDER: Simon Fowler at 29:37 (We're Done Here) by 5 (non-title).
BNC: Dirty David Trotter bested BNC: Christopher Anarchy at 28:41 (The History Breaker) by 2.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster* and Egor beat Model 224* and Udai at 4:25 (Monster Hug) by 113.

Card 27: Held at The Orange Lady (Attendance: 40,754)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando beat Izuma at 1:49 (Crescent Kick) by 105.
AoS/ORDER: Irish Rose pinned Udai at 6:57 (Chickenwing) by 75.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley bested Invid Sentinel at 2:41 (Cobra Clutch) by 144.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye outmuscled Roogan at 4:40 (Pumphandle Slam) by 117.
ORDER/PPA: Egor decked TBABIT: "The Broken" Keegan Crowley at 27:59 (Mop Bucket Slam) by 5.
TBABIT: "The Man" Scott Gerran defeated AoS/ORDER: Irish Rose at 15:02 (We're Done Here) by 9 (non-title).
BNC: "The Great Stallion" Maxwell Grantwood won over ORDER: Duff Doogan at 27:27 (The Great Divide) by 5.
SOS/|: Miyamoto Matsu and Arimo Katokuari* pinned ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor at 22:28 (Kick) by 6.

Card 28: Held at The Watering Hole (Attendance: 32,340)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando overpowered TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins at 29:19 (The Big Reveal) by 1.
ORDER/PPA: Egor defeated Udai at 5:26 (European Uppercut) by 72.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley bested Invid Sentinel at 0:43 (Sleeper) by 147.
ORDER/PnK: Pinkee decked Roogan at 2:28 (Slingshot Suplex) by 140 (non-title).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Katerina Solenson at 4:01 (Flying Dropkick) by 66.
TBABIT: "The Man" Scott Gerran bested ORDER/PPA: Egor at 17:54 (We're Done Here) by 6 (non-title).
ORDER/PPA: Tusk the Warrior defeated BNC: Christopher Anarchy at 27:55 (Bloody Tusk) by 4.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye* and Simon Fowler won over ORDER/PPA: Tusk the Warrior* and Doc Porkenstein at 27:02 (Pork Chopper) by 2.

Card 29: Held at the Coruscant Hotel and Casino (Attendance: 38,410)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando overpowered Rowena MacLeod at 4:36 (Crescent Kick) by 86.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley won over Giraffe at 7:18 (Crescent Kick) by 71.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye destroyed Invid Sentinel at 0:57 (Cobra Clutch) by 144.
ORDER/PnK: Tosha Paul bested Roogan at 2:04 (Stunner) by 143.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley over O-Ren Ishii at 7:54 (Disqualification: hit ref).
AoS/ORDER: Morgana Le Faye pinned Izuma at 4:36 (Palm Strike) by 107.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye decked BNC: Christopher Anarchy at 29:33 (Pork Chopper) by 2.
ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor defeated ORDER/PPA: Tusk the Warrior* and Doc Porkenstein at 29:29 (Every Dog Has Its Day) by 2.

Card 30: Held aboard the Space Pirate Mothership (Attendance: 30,303)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando annihilated Rudolf Bliss at 4:25 (Crescent Kick) by 89.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley overpowered Giraffe at 5:54 (Crescent Kick) by 71.
ORDER/PnK: Pinkee over Invid Sentinel at 2:39 (Disqualification: used steel chair) (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones annihilated Roogan at 2:12 (Flying Dropkick) by 125.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Whitney Hagas at 4:04 (Crescent Kick) by 88.
ORDER/PnK: Pinkee defeated Izuma at 4:25 (European Uppercut) by 105 (non-title).
Rocky Mountains title: ORDER: Mean Melissa Greene overpowered BNC: Christopher Anarchy at 16:42 (G-Force Curb Stomp) by 6.

TV Tag-team titles: ORDER/PPA: Porkenstein the Monster* and Egor bested ORDER/PPA: Tusk the Warrior* and Doc Porkenstein at 19:46 (Monster Hug) by 7.

Card 31: Held at Sun City Resort (Attendance: 37,004)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando bested TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall at 28:37 (The Big Reveal) by 1.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye won over Giraffe at 2:09 (Palm Strike) by 77.
ORDER/PnK: Tosha Paul pinned Invid Sentinel at 2:14 (Cobra Clutch) by 149.
AoS/ORDER: Simon Fowler annihilated Roogan at 0:39 (Pumphandle Slam) by 121.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley outmuscled Wen at 4:42 (Crescent Kick) by 71.
ORDER/PnK: Tosha Paul decked Izuma at 1:21 (Palm Strike) by 110.
ORDER/PPA: Doc Porkenstein beat BNC: Christopher Anarchy at 15:46 (Bloody Scalpel) by 6.
SOS/|: Iron Marshal Ric Thesz and Iron General Verne Bockwinkle* decked ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor at 21:45 (Iron Clutch) by 8.

Card 32: Held on Titan IV (Attendance: 49,493)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando beat BNC: Hugo Dangerfield at 27:20 (The Big Reveal) by 4 (non-title).
ORDER/PnK: Pinkee overpowered Giraffe at 5:00 (European Uppercut) by 75 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones beat Invid Sentinel at 0:52 (Stunner) by 152.
AoS/ORDER: Irish Rose over Roogan at 27:02 (Count Out).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley won over Jayne Cobb at 3:28 (Pumphandle Slam) by 123.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Izuma at 2:36 (Palm Strike) by 114.
BNC: Christopher Anarchy decked ORDER: Duff Doogan at 29:35 (Anarchy Rising) by 1.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye* and Simon Fowler tied ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor at 4:32 (No Contest).

Card 33: Held in Valhalla's Basin (Attendance: 49,665)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando annihilated BNC: Christopher Anarchy at 10:24 (Sleeper) by 11 (non-title) (Guest Referee: SOS/|: Arimo Katokuari).
ORDER/PnK: Tosha Paul outmuscled Giraffe at 3:46 (Palm Strike) by 80.
AoS/ORDER: Simon Fowler defeated Invid Sentinel at 0:40 (Superplex) by 152.
ORDER/PPA: Egor destroyed Roogan at 4:48 (Pumphandle Slam) by 123.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley pinned Teddy Bomber at 4:44 (Crescent Kick) by 90.
AoS/ORDER: Simon Fowler won over Izuma at 2:23 (Chickenwing) by 106.
ORDER/PnK: Tosha Paul beat BNC: Christopher Anarchy at 24:08 (Screaming Insanity) by 8 (non-title).
ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor destroyed ORDER/PPA: Tusk the Warrior* and Doc Porkenstein at 29:43 (Every Dog Has Its Day) by 2.

Card 34: Held at Spiders From Mars (Attendance: 35,305)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando bested ORDER/PPA: Tusk the Warrior at 15:27 (The Big Reveal) by 7 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones over Giraffe at 4:50 (Count Out).
AoS/ORDER: Irish Rose over Invid Sentinel at 29:22 (Disqualification: hit ref).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley pinned Draygon at 4:55 (Short Arm Clothesline) by 121.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley annihilated Rick Deckard at 1:47 (Pumphandle Slam) by 101.
AoS/ORDER: Irish Rose beat Izuma at 2:53 (Chickenwing) by 111.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster decked BNC: Christopher Anarchy at 29:44 (Slingshot Suplex) by 4.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster* and Egor pinned ORDER: Sundog Tazer* and Sundog Razor at 28:38 (Monster Hug) by 5.

Card 35: Held at The Venetian Macao (Attendance: 36,072)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando defeated AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 20:28 (The Big Reveal) by 9.
AoS/ORDER: Simon Fowler decked Giraffe at 1:39 (Chickenwing) by 76.
ORDER/PPA: Egor defeated Invid Sentinel at 1:30 (Stunner) by 150.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley decked Draygon at 3:50 (Thought Drop) by 124.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Izuma at 3:50 (Crescent Kick) by 101.
ORDER/PPA: Egor defeated Izuma at 4:25 (European Uppercut) by 108.
AoS/ORDER: Simon Fowler won over BNC: Christopher Anarchy at 23:02 (Stare into my Eyes) by 8 (non-title).
ORDER/PPA: Doc Porkenstein, Porkenstein the Monster, and Egor* over Morgan, Model 224, and Udai* at 12:24 (Count Out).

Card 36: Held at the Hammer and Nail (Attendance: 47,289)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando annihilated ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 21:32 (Sleeper) by 9 (non-title).
AoS/ORDER: Irish Rose decked Giraffe at 3:06 (Chickenwing) by 81.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley bested Ancient Minister at 1:34 (Palm Strike) by 108.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye decked Draygon at 0:52 (Pork Chopper) by 121.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley over Kast Rook at 4:21 (Disqualification: refused to break choke).
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins bested BNC: Hugo Dangerfield at 27:45 (Dance on Your Face) by 3 (non-title).
AoS/ORDER: Irish Rose pinned BNC: Christopher Anarchy at 27:29 (Shillelagh Chokeout) by 4.
VIRUS/FLOCK: Choir Boy Jebediah, Choir Boy Ezekiel, and Choir Boy Lukas* tied BNC: Dirty David Trotter*, Christopher Anarchy, and Little Biggz at 4:31 (Double Count Out).

Card 37: Held at the Phantom-Q Gaming Parlor (Attendance: 40,109)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando outmuscled ORDER: Duff Doogan at 19:30 (The Big Reveal) by 12 (non-title).
ORDER/PPA: Egor bested Giraffe at 5:15 (European Uppercut) by 78.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley outmuscled Ancient Minister at 2:02 (Palm Strike) by 108.
ORDER/PnK: Pinkee overpowered Draygon at 1:21 (Quiet the Voices) by 125 (non-title).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley defeated Derrial Book at 4:53 (Crescent Kick) by 60.
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins won over BNC: Christopher Anarchy at 19:52 (Cobra Clutch) by 8 (non-title).
ORDER/PPA: Egor decked BNC: Christopher Anarchy at 21:43 (Mop Bucket Slam) by 7 (non-title).
TV Six-man titles: VIRUS/FLOCK: Choir Boy Jebediah, Choir Boy Ezekiel, and Choir Boy Lukas* defeated ORDER/PPA: Doc Porkenstein, Porkenstein the Monster*, and Egor at 27:24 (Salvation) by 4.

Card 38: Held on the Floating Island on Tijuana V (Attendance: 44,192)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando pinned ORDER/PnK: Tosha Paul at 29:30 (The Big Reveal) by 3 (non-title).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley bested Chessmaster at 6:22 (Crescent Kick) by 83.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye over Ancient Minister at 2:29 (Count Out).
ORDER/PnK: Tosha Paul beat Draygon at 0:48 (Screaming Insanity) by 127.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley destroyed Rob Cain at 1:26 (Crescent Kick) by 105.
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins pinned ORDER: Duff Doogan at 14:18 (Dance on Your Face) by 11 (non-title) (Guest Referee: War Syndicate: Kayden Vane).
AoS/ORDER: Irish Rose decked BNC: Little Biggz at 29:08 (Shillelagh Chokeout) by 2.
BNC: Dirty David Trotter*, Christopher Anarchy, and Little Biggz pinned ORDER/PPA: Doc Porkenstein, Porkenstein the Monster*, and Egor at 29:11 (The History Breaker) by 4.

Card 39: Held at Wynn Macau (Attendance: 46,228)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando destroyed ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 29:21 (The Big Reveal) by 4 (non-title).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley won over Chessmaster at 6:42 (Crescent Kick) by 83.
ORDER/PnK: Pinkee defeated Ancient Minister at 2:19 (Flying Dropkick) by 111 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Draygon at 0:34 (The Kool-Aid) by 129.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley defeated Rowena MacLeod at 2:50 (Flying Dropkick) by 86.
Central Plains title: TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins overpowered ORDER/PnK: Tosha Paul at 28:24 (Dance on Your Face) by 2.

ORDER/PPA: Tusk the Warrior annihilated AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 29:21 (Bloody Tusk) by 2.

Card 40: Held at Club Kasakar (Attendance: 40,226)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando decked AoS/ORDER: Simon Fowler at 28:17 (The Big Reveal) by 3 (non-title).
AoS/ORDER: Morgana Le Faye destroyed Chessmaster at 2:08 (Palm Strike) by 89.
ORDER/PnK: Tosha Paul over Ancient Minister at 3:53 (Count Out).
AoS/ORDER: Simon Fowler destroyed Draygon at 0:52 (Stare into my Eyes) by 127.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley pinned Saren Arterius at 1:31 (Superplex) by 124.
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins won over ORDER/PPA: Porkenstein the Monster at 27:37 (Dance on Your Face) by 3 (non-title).
ORDER/PnK: Tosha Paul overpowered ORDER/PPA: Tusk the Warrior at 28:52 (Screaming Insanity) by 4.

Card 41: Held at The Eclipse (Attendance: 35,943)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando pinned AoS/ORDER: Irish Rose at 23:07 (The Big Reveal) by 7 (non-title).
ORDER/PnK: Pinkee annihilated Chessmaster at 4:43 (European Uppercut) by 87 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Ancient Minister at 2:44 (Palm Strike) by 94.
AoS/ORDER: Irish Rose won over Draygon at 2:46 (Shillelagh Chokeout) by 123.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley over Crackerjack at 6:51 (Count Out).
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins defeated AoS/ORDER: Simon Fowler at 27:49 (Dance on Your Face) by 2 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones pinned ORDER/PPA: Tusk the Warrior at 19:34 (The Kool-Aid) by 6 (non-title).

Card 42: Held at Ubialla Gheal's Nightclub (Attendance: 38,335)

AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando outmuscled ORDER/PPA: Egor at 28:06 (The Big Reveal) by 4 (non-title).
ORDER/PnK: Tosha Paul won over Chessmaster at 2:10 (Palm Strike) by 92.
AoS/ORDER: Simon Fowler pinned Ancient Minister at 1:30 (Palm Strike) by 113.
ORDER/PPA: Egor annihilated Draygon at 1:32 (Mop Bucket Slam) by 126.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley won over Rudolf Bliss at 1:31 (Crescent Kick) by 85.
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins pinned AoS/ORDER: Irish Rose at 18:01 (Dance on Your Face) by 6 (non-title).
TV title: AoS/ORDER: Simon Fowler pinned ORDER/PPA: Tusk the Warrior at 29:43 (Stare into my Eyes) by 4.

Card 43: Held at Takodana Castle (Attendance: 31,748)

ORDER/PPA: Egor over VIRUS/FLOCK: Deacon Dave at 18:53 (Disqualification: used powder).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Chessmaster at 1:30 (Palm Strike) by 96.
AoS/ORDER: Irish Rose destroyed Ancient Minister at 3:56 (Savate Kick) by 115.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley defeated Darnac at 1:46 (Crescent Kick) by 76.
BNC: Hugo Dangerfield beat TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:54 (Fortune Tequila Sunrise) by 5.
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins pinned ORDER/PPA: Egor at 29:12 (Dance on Your Face) by 3 (non-title).
ORDER/PPA: Tusk the Warrior drew AoS/ORDER: Irish Rose at 9:14 (Double Disqualification).

Card 44: Held at the Blue Heaven Bar (Attendance: 45,057)

AoS/ORDER: Irish Rose over VIRUS/FLOCK: Deaconess Mary Lou at 6:56 (Disqualification: manager in ring).
AoS/ORDER: Simon Fowler bested Chessmaster at 3:51 (Chickenwing) by 88.
ORDER/PPA: Egor over Ancient Minister at 9:53 (Count Out).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley decked Darnac at 3:12 (Crescent Kick) by 76.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley destroyed BNC: Christopher Anarchy at 29:03 (Cobra Clutch) by 0.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones over Kast Rook at 29:41 (Count Out).
Great Lakes title: SOS/|: Iron Marshal Ric Thesz outmuscled ORDER: Duff Doogan at 16:43 (Iron Clutch) by 11 (Guest Referee: EDGE: Erik Kyle).

Card 45: Held at Rick's Cafe American (Attendance: 31,232)

TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Model 8D8 at 7:24 (Crescent Kick) by 68.
AoS/ORDER: Irish Rose outmuscled Chessmaster at 4:53 (Chickenwing) by 93.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Crispin Hoedaack at 6:28 (Chickenwing) by 61.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye decked Darnac at 4:48 (Palm Strike) by 82.
ORDER/PPA: Doc Porkenstein won over TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:03 (Bloody Scalpel) by 4.
ORDER/PPA: Egor defeated Kast Rook at 4:03 (Mop Bucket Slam) by 26.
ORDER/PPA: Doc Porkenstein won over AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 29:21 (Bloody Scalpel) by 4.

Card 46: Held aboard the Frigate Orpheon (Attendance: 45,046)

TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley pinned Model 8D8 at 2:51 (Crescent Kick) by 68.
ORDER/PPA: Egor pinned Chessmaster at 1:31 (European Uppercut) by 90.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley destroyed Crispin Hoedaack at 2:57 (Chickenwing) by 61.
ORDER/PnK: Pinkee bested Darnac at 6:38 (European Uppercut) by 80 (non-title).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley destroyed ORDER: Duff Doogan at 28:14 (Short Arm Clothesline) by 3.
ORDER/PPA: Egor beat Derrial Book at 1:30 (Mop Bucket Slam) by 140.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye beat ORDER: Duff Doogan at 29:36 (Pork Chopper) by 3.

Card 47: Held in Old City (Attendance: 30,490)

AoS/ORDER: Morgana Le Faye won over Model 8D8 at 5:54 (Palm Strike) by 74.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley beat Mad Pierrot at 2:39 (Crescent Kick) by 93.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye annihilated Crispin Hoedaack at 1:43 (Stunner) by 94.
ORDER/PnK: Tosha Paul beat Darnac at 5:04 (Palm Strike) by 85.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster decked TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 29:27 (Monster Hug) by 5.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Rob Cain at 1:25 (Palm Strike) by 118.
ORDER/PnK: Tosha Paul annihilated AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 23:50 (Screaming Insanity) by 6.

Card 48: Held at The Tangiers (Attendance: 30,515)

ORDER/PnK: Pinkee defeated Model 8D8 at 7:08 (European Uppercut) by 72 (non-title).
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley pinned Mad Pierrot at 3:35 (Crescent Kick) by 93.
ORDER/PnK: Pinkee defeated Crispin Hoedaack at 2:47 (Slingshot Suplex) by 96 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Darnac at 5:28 (Palm Strike) by 89.
AoS/ORDER: Simon Fowler annihilated TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 21:33 (Stare into my Eyes) by 6.
ORDER/PPA: Egor over Rob Cain at 5:19 (Count Out).
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster won over AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 29:35 (Monster Hug) by 5.

Card 49: Held at Lolly's Casino (Attendance: 32,689)

ORDER/PnK: Tosha Paul bested Model 8D8 at 6:42 (Palm Strike) by 77.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye overpowered Mad Pierrot at 5:13 (Palm Strike) by 99.
ORDER/PnK: Tosha Paul over Crispin Hoedaack at 4:43 (Disqualification: hidden spike).
AoS/ORDER: Simon Fowler outmuscled Darnac at 5:21 (Chickenwing) by 81.
AoS/ORDER: Irish Rose defeated TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 28:55 (Shillelagh Chokeout) by 2.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye defeated Rowena MacLeod at 6:16 (Palm Strike) by 88.
AoS/ORDER: Simon Fowler beat AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 20:04 (Stare into my Eyes) by 6.

Card 50: Held at the Daystar Casino (Attendance: 30,716)

VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones pinned Model 8D8 at 6:54 (Palm Strike) by 81.
ORDER/PnK: Pinkee bested Mad Pierrot at 3:14 (European Uppercut) by 97 (non-title).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones over Crispin Hoedaack at 14:03 (Disqualification: hit opponent with microphone).
AoS/ORDER: Irish Rose decked Darnac at 3:07 (Chickenwing) by 86.
ORDER/PPA: Egor beat TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley at 27:45 (Mop Bucket Slam) by 5.
ORDER/PnK: Pinkee pinned Rowena MacLeod at 1:35 (European Uppercut) by 86 (non-title).
AoS/ORDER: Irish Rose overpowered AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 28:13 (Shillelagh Chokeout) by 2.

Card 51: Held on Cantonica (Attendance: 49,654)

DOD/ORDER: Wolfman Joe bested Model 8D8 at 1:47 (Savate Kick) by 76.
ORDER/PnK: Tosha Paul overpowered Mad Pierrot at 4:30 (Palm Strike) by 102.
AoS/ORDER: Simon Fowler defeated Crispin Hoedaack at 8:56 (Chickenwing) by 29.
ORDER/PPA: Egor defeated Darnac at 2:14 (European Uppercut) by 83.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley annihilated Katerina Solenson at 3:26 (Flying Dropkick) by 66.
ORDER/PPA: Egor won over Rowena MacLeod at 5:43 (European Uppercut) by 89.
ORDER/PPA: Egor overpowered AoS/ORDER: Morgana Le Faye at 27:13 (Mop Bucket Slam) by 5.

Card 52: Held at Ember's Fire (Attendance: 36,901)

DOD/ORDER: Foxman Rob destroyed Model 8D8 at 6:58 (Savate Kick) by 76.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones annihilated Mad Pierrot at 3:47 (Palm Strike) by 106.
AoS/ORDER: Irish Rose over Crispin Hoedaack at 6:11 (Count Out).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley bested Abdul Hakim at 5:51 (Crescent Kick) by 89.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones defeated Katerina Solenson at 4:18 (Palm Strike) by 70.
ORDER/PPA: Egor bested Saren Arterius at 1:39 (Mop Bucket Slam) by 128.
SOS/|: Iron General Verne Bockwinkle outmuscled ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 29:51 (Iron Clutch) by 5.

Card 53: Held at the El Ray (Attendance: 30,841)

AoS/ORDER: Simon Fowler defeated Model 8D8 at 7:07 (Chickenwing) by 73.
AoS/ORDER: Simon Fowler decked Mad Pierrot at 5:37 (Chickenwing) by 98.
ORDER/PPA: Egor beat Crispin Hoedaack at 6:31 (Cradle Suplex) by 97.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley beat Abdul Hakim at 5:20 (Crescent Kick) by 89.
ORDER/PPA: Egor over Katerina Solenson at 4:47 (Count Out).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones won over Crackerjack at 3:05 (Flying Dropkick) by 114.
ORDER/PnK: Tosha Paul outmuscled ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 29:26 (Screaming Insanity) by 2.

Card 54: Held at The Bank (Attendance: 30,020)

AoS/ORDER: Irish Rose annihilated Model 8D8 at 5:32 (Chickenwing) by 78.
AoS/ORDER: Irish Rose overpowered Mad Pierrot at 2:29 (Chickenwing) by 103.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Sentinel A at 0:54 (Cobra Clutch) by 114.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones over Abdul Hakim at 20:33 (Disqualification: used rope to choke).
ORDER/PPA: Egor destroyed O-Ren Ishii at 2:28 (Mop Bucket Slam) by 132.
ORDER/PPA: Egor over Crackerjack at 8:07 (Count Out).
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones bested ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 28:39 (The Kool-Aid) by 4.

Card 55: Held at City of Dreams (Attendance: 37,132)

ORDER/PPA: Egor beat Model 8D8 at 1:32 (European Uppercut) by 75.
ORDER/PPA: Egor outmuscled Mad Pierrot at 2:57 (European Uppercut) by 100.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley won over Sentinel A at 4:25 (Sleeper) by 117.
ORDER/PPA: Egor won over Abdul Hakim at 5:50 (European Uppercut) by 96.
TBABIT: "The Intellectual" Cornelius Crowley defeated Whitney Hagas at 2:49 (Crescent Kick) by 88.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye annihilated Rudolf Bliss at 4:56 (Palm Strike) by 91.
ORDER/PPA: Doc Porkenstein annihilated DOD/ORDER: Foxman Rob at 28:41 (Bloody Scalpel) by 2.

Card 56: Held at Cafe Ifrane (Attendance: 32,371)

TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley overpowered Morgan at 1:44 (Stunner) by 149.
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley annihilated Jenna Zan Arbor at 2:11 (Short Arm Clothesline) by 155.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye over Sentinel A at 3:37 (Count Out).
TBABIT: Solomon "the Strongman" Crowley beat Two-Gun Mojo at 3:51 (Cobra Clutch) by 116.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones destroyed Whitney Hagas at 0:47 (Palm Strike) by 101.
ORDER/PnK: Pinkee defeated Rudolf Bliss at 2:41 (European Uppercut) by 89 (non-title).
AoS/ORDER: Simon Fowler annihilated ORDER/PPA: Doc Porkenstein at 28:49 (Stare into my Eyes) by 2.

Interleague Matches

ORDER/PPA: Tusk the Warrior (BHL) decked EPIC/<H*N*R>: "Showtime" Tommy Christopher (EPW) at 29:47 (Bloody Tusk) by 2.
EPIC/<H*N*R>: "Showtime" Tommy Christopher (EPW) bested ORDER: "The Answer" Timothy Rumblecrunch (BHL) at 19:58 (It's Showtime!) by 9.
EPIC/<H*N*R>: "Showtime" Tommy Christopher (EPW) outmuscled DOD/ORDER: Foxman Rob (BHL) at 18:07 (It's Showtime!) by 6.
EPIC/<H*N*R>: "Showtime" Tommy Christopher (EPW) decked BNC: Hugo Dangerfield (BHL) at 21:39 (It's Showtime!) by 6.
EPIC/<H*N*R>: "Showtime" Tommy Christopher (EPW) destroyed ORDER/PnK: Tosha Paul (BHL) at 28:11 (It's Showtime!) by 1.

Battle Royal: Held at the Geonosian Execution Arena (Attendance: 32,658)

VIRUS/FLOCK: Deacon Dave nabbed a cool $1,000 after ORDER: Little Dead Rotting Hood threw him onto the announcer's table.
VIRUS/FLOCK: Deaconess Mary Lou was given $1,100 when he got thrown onto the announcer's table by ORDER/PPA: Doc Porkenstein.
ORDER/PPA: Porkenstein the Monster made $1,200 after ORDER: Little Dead Rotting Hood threw him over the top rope.
ORDER/PnK: Pinkee received $1,300 in imaginary earnings after getting hurled out by AoS/ORDER: Irish Rose.
AoS/ORDER: Inch-Eye Hornando made $1,400 in imaginary money after TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins threw him outside the ring.
ORDER: Duff Doogan earned $1,500 when ORDER/PPA: Egor flung him over the top rope.
AoS/ORDER: Morgana Le Faye got $1,600 when she was thrown onto the announcer's table by ORDER: Little Dead Rotting Hood.
ORDER/PPA: Tusk the Warrior was paid $1,700 when TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins hurled him out.
AoS/ORDER: Irish Rose pocketed $1,800 after AoS/ORDER: Simon Fowler threw her out.
TBABIT: "Bruiser" Quinton Hall picked up $1,900 after being tossed out by TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins.
DOD/ORDER: Foxman Rob was paid $2,000 after he was flung out by ORDER/PnK: Tosha Paul.
ORDER: Little Dead Rotting Hood snatched $2,100 when BNC: Hugo Dangerfield catapulted her between the ropes.
ORDER/PPA: Egor took home a quick $2,200 in imaginary earnings after getting tossed over the turnbuckle by ORDER/PnK: Tosha Paul.
ORDER/PnK: Tosha Paul won $2,300 after being flipped out of the ring by BNC: Hugo Dangerfield.
VIRUS/FLOCK: Reverand James Jones grabbed $2,400 in imaginary money after AoS/ORDER: Simon Fowler hurled him into his manager at ringside.
TBABIT: "The Riverdancer" Mike Collins and ORDER: Stoner Crushwall received $2,500 and $2,600, respectively, after BNC: Hugo Dangerfield catapulted them both out.
AoS/ORDER: Simon Fowler nabbed $2,700 after ORDER/PPA: Doc Porkenstein threw him out.
ORDER/PPA: Doc Porkenstein took home $2,800 after being catapulted into the audience by BNC: Hugo Dangerfield.
BNC: Hugo Dangerfield was the winner of the BHL battle royal and the $30,000 prize, as well as a bonus of 20 free BHL matches.

NewsJoin the IWAHandbookPricesLeaguesResultsHold ValuesIWA ReportHall of FameArchivesContact Us
Entire site contents copyright 2022 Worlds Unlimited, Inc. All rights reserved.